Olay Gazeteci Ali Çil Kimdir?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ahmet Nur Çebi için “Bakandan torpil yaptı ama yine de Trabzonspor yönetimine giremedi!” diyen Ali Çil bir anda gündeme oturdu.

Ali Çil Ne Demişti?

“Bütün lobisini kullanarak Trabzonspor’a yönetici olamayan Ahmet Nur Çebi’nin Beşiktaş’a başkan olabilmesi, Trabzonspor’un büyüklüğünün göstergesidir.Dönemin bakanından canlı olarak dinlemiştim:”Benim Trabzonspor’a müdahale ettiğimi söylüyorlar .Ahmet Nur Çebi’yi yönetime sokamadım” diyerek sosyal medyada gündeme oturan Ali Çil kimdir…

Ali Çil Kimdir?

TYSD Üyesi Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ve  AIPS Üyesi Gazeteci Ali Çil, 1987 yılında İstanbul’un Mecidiyeköy Fulya Mahallesi’nde dünyaya gelen Ali Çil, 17 Ağustos 1999 depreminin ardından Trabzon’a yerleşti.

11 yaşındayken kurduğu internet sitesiyle bilişim sektörüne çok küçük yaşta adım atan Ali Çil, 2003 yılında ortağı ile beraber İVEA Bilişim LTD ŞTİ.’yi kurdu.

Ali Çil, Camfrog Video Chat programının Türkiye distribütörlüğünün yanı sıra, Netdirekt Türkiye bayiliği alarak 200’ün üzerinde sunucu kiralama hizmeti ile çok sayıda internet sitesi hayata geçirdikten sonra haber 2008 yılında HaberTS.com ‘u kendi yazdığı script ile yayın hayatına başlattı. Daha sonrasında Türkiye’de binlerce haber sitesine alt yapı hizmetini sağlayan TE Bilişim’in temasını kullanmaya başladı. Bilişim sektöründen gazeteciliğe tamamen geçişi de bu süre zarfında oldu.

2008 yılında gazetecilik hayatına başlayan Ali Çil, 2013 yılında Bilişim sektörünü bırakarak sadece gazeteciliğe yoğunlaşmasının arından HaberTS.com ile bir çok yıl Trabzon’un en çok okunan haber sitesi sitesi olma başarısını elde etti.

Sadece Trabzonspor haberlerinin yer verildiği HaberTS.com sitesi aylık 2 milyon kişi tarafından ziyaret edilme başarısı elde etti.

Gazetecilik mesleğini yaparken tuttuğu takımı gizlemeyen Ali Çil, Trabzonspor’u desteklediğini de her defasında cesurca dile getirmekte.

Trabzonsporlu taraftarların hayata geçirdiği projelere destek vermeye özen gösteren başarılı gazeteci, Trabzonsporlu taraftarların sesine ses olmayı ilke edinmiştir.

Trabzon’un bölgesel ekipleri Arsinspor, Ofspor, Araklıspor, Akçaabat Sebatspor Hekimoğlu Trabzon ve Faroz Yalıspor, İdmanocağı İdmangücü gibi çok sayıda takımın da haberleri HaberTS.com’da geniş yer bulmaktadır.

Ali Çil Trabzon Arsin nüfusuna kayıtlıdır. 2007 yılında evlenmiş ve  hayatını Trabzon’da devam ettirmekte olup 2 çocuk babasıdır.

Ahmet Nur Çebi ile Fulya müteahhiti Yaşar Aşçıoğlu beraber seçim kazanmışlar. Beşiktaş’ta ilginç bir Trabzon ve Beşiktaş hikayesi

Share.

1 Yorum

  1. Pingback: Olay Gazeteci Ali Çil Kimdir? - Medya Oluşum

Leave A Reply