Nihat Kahveci, Yıldırım Demirören’in Beykoz’daki villasına haciz koydurdu!..

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’ın eski yıldızı Nihat Kahveci, eski Başkan Yıldırım Demirören’den aldığı 800 bin euroluk senet için haciz işlemi yaptırdı. Kahveci, Demirören’in Beykoz’daki villasına ve minibüsüne haciz koydurdu / Beşiktaş Haberleri

Nihat Kahveci, siyah-beyazlı forma altındaki 2. döneminde futboluyla hayal kırıklığı yarattı, golleri yerine aldığı para konuşuldu. Ancak futbolu bırakmasına karşın bir türlü alacağını tahsil edememişti. Sonunda sabrı taşan Kahveci, TFF Başkanı koltuğuna oturan Beşiktaş eski başkanı Yıldırım Demirören ile Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi Ticaret A.Ş. hakkında yasal yollara başvurma kararı aldı.

HTSpor’un haberine göre, Kartal’a imza attığı dönemde transfer ücretinin bir kısmını peşin olarak alan milli yıldıza, Yıldırım Demirören’in imzası bulunan 800 bin euro tutarındaki 1 Haziran 2011 tarihli senedin dışında Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi Ticaret A.Ş.’ye ait 1 milyon 640 bin euro tutarında 8 ayrı senet verildi. Nihat ödeme tarihi 28 Ocak 2012 olan son senedin süresini de bekledi.

Ödeme yapılmayınca 3 Şubat’ta İstanbul İcra Müdürlüğü’ne başvurdu, Demirören aleyhine 800 bin euro, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi Ticaret A.Ş. aleyhine de 8 ayrı dosyada toplam 1 milyon 640 euro olmak üzere toplam 2 milyon 440 euroluk icra takibi başlattı.

Nihat Kahveci, 1 Mart’ta Demirören’in Beykoz’daki 3 katlı tripleks villasına ve karavan tipi minibüsüne haciz koydurdu. Beşiktaş’tan olan 1 milyon 640 bin euroluk alacağıyla ilgili herhangi bir işlem yapmayan Kahveci, Demirören’in imzası bulunan 800 bin euroluk senedi ise tahsil etmeyi başardı.

İstanbul İcra Müdürlüğü’ndeki icra dosyasına feragat dilekçesi veren Kahveci, 8 Mart tarihinde 800 bin Euro tutarındaki alacağının Demirören tarafından dosya harici olarak ödendiğini belirtti. Dosyanın 70 bin 266 TL tutan feragat harcının da Demirören tarafından ödendiği, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi Ticaret A.Ş. aleyhine açılan 8 ayrı icra dosyası ise halen işlemde bulunuyor.

Share.

Leave A Reply