Aşçıoğlu ConstructionBeşiktaşBJKFulya DavasıHaberSpor Haberleri

Kenan Öner’in kriteri rakipler mi Beşiktaş’ın çıkarları mı?

Kenan ÖnerBeşiktaş’ın bugün gerçekleştirilen Divan Kurulu toplantısında konuşan Genel Sekreter Kenan Öner, enteresan bir açıklama yaparak “”Rakiplerimizin borcu hiç bu kadar konuşulmuyor. Bizim borcumuz ise her zaman konuşuluyor” dedi.

Öner, şöyle devam etti: “Borcun yanı sıra başarısızlıktan da bahsediyorlar. Ama baktığımızda hiç öyle değil. Başkanımız zamanında 5 kupa aldık. 3 Türkiye, 1 Lig, 1 de Süper Kupa’yı müzemize götürdük. Sportif ve idari başarılar aldık. İnönü’yü yenilemeye çalıştık, Akatlar Arena imrenilecek bir salon oldu. Fulya Kompleksi’ni yaptık. Bütün bunları göz ardı ederek, (Borç) demek (Başarısız) demek haksızlık.”

Denetleme Kurulu Başkanı Alper Kuş, Beşiktaş’ın borcu konusunda farklı rakamların dile getirildiğini belirterek, “Beşiktaş’ın borcu bizim verdiğimiz rakam kadar çıkacaktır, bunun dışında çıkması mümkün değildir. Gazetelerde farklı borçlar görüyoruz. Buna üzülüyoruz. 181 milyon TL borcumuz vardır, bunun dışındaki hesaplamalar yanlıştır” şeklinde konuştu.

Söz alan kongre üyesi Kadir Kılıç, 2012 yılında uygulanacak UEFA kriterlerine göre, bugünkü mali yapıyla Beşiktaş’ın Avrupa kupalarına kabul edilmeyeceğini dile getirdi.

Atıf Keçeci ise Fulya Süleyman Seba Kompleksi’ne değinerek, “Fulya’daki paylaşım konusunda 74-26, 67-33 gibi oranlar dile getirildi. Projeyi yapan Yaşar Aşçıoğlu bu oranın 55-45 olduğunu belirtti” dedi.

Keçeci, Beşiktaş Kulübü’nde artık savurganlığa son verilmesi gerektiğini ve kulübün içinde hiçbir iş yapmayıp para alan insanlar bulunduğunu anlattı.

Üyelerin eleştirilerine yönetim kurulu üyesi İlhan Durusoy yanıt verdi.

Durusoy, Beşiktaş’ın yaptığı her şeyi kötü göstermek için çaba sarf edildiğini ifade ederek, Fulya’da paylaşımın yüzde kaç olduğunu müteahhide sormaya anlam veremediğini, müteahhitle bir anlaşmazlıkları bulunduğunu, tespit davasından sonra bunun sonucunun belirleneceğini söyledi.

NationalTurk Haber

Fulya’nın iskan durumuyla ilgili eleştirilere de yanıt veren Durusoy, birçok yer için iskan alındığını, bazı yerler için de alınmak üzere olduğunu kaydetti.

[adrotate group=”14″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu