Samet AybabaSpor Haberleri

“İnsan içine çıkamaz” sözleri mahkemelik oldu! Samet Aybaba Fikret Orman’a dava açtı

Samet Aybaba Fikret Orman

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın Dentinho, Gökhan Süzen ve Sinan Kurumuş transferleri için suçladığı Samet Aybaba, komisyonculukla suçlandığını ifade ederek 100 bin liralık tazminat davası açtı.

Beşiktaş’ın eski Teknik Direktörü Samet Aybaba, Başkan Fikret Orman’a kişilik haklarına saldırdığı iddiasıyla 100 bin liralık tazminat davası açtı. Hürriyet’in haberine göre Samet Aybaba Fikret Orman’ın “Üç oyuncu nasıl transfer edildi? Bunları bana kamuoyu önünde söyletmesin.

Açıklarsam insan içine çıkamaz” diyerek Sinan Kurumuş, Dentinho ve Gökhan Süzen transferlerinde kendisini komisyoncu gibi göstermeye çalıştığını belirtti.

Transferlerde menfaat temin ettiği şeklinde suçlanarak iftira atıldığını ve küçük düşürüldüğünü savunan Aybaba, 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Aybaba adına dava başvurusunu avukatı Şükrü Sedat Vargılı gerçekleştirdi.

Dilekçede şu ifadelere yer verildi: “Bir gazetede 22 Mayıs 2013’te yer alan ‘Alacaklarımdan vazgeçmem’ başlıklı haberde, 2. başkan Ahmet Nur Çebi’yle arasında yaşanan gerginliği duyan Orman’ın Aybaba’ya sert sözlerle çıkıştığı anlatılıyordu.

Fikret Orman, ‘Bu üç oyuncu nasıl transfer edildi? Bunları bana kamuoyu önünde söyletmesin. Açıklarsam insan içine çıkamaz’ diyerek Aybaba’yı eleştirdi. Bu futbolcuların alınmasını Samet Aybaba istedi, ancak kaliteye göre değil maliyete göre transfer yapıldı.”

Samet Aybaba, dilekçesinde komisyoncu gibi gösterilmeye çalışıldığını yazıp, “Kamuoyunda gramer anlamı itibarı ile yapılan transferlerde komisyoncu gibi ve anılan transferlerde menfaat temin ettiğim şeklinde suçlandım. Sözleşmeden kaynaklanan alacaklarımdan vazgeçtim. Ama bana layık görülen karalama, menfaat teminiyle suçlanma oldu, kamuoyu önünde küçük düşürüldüm” dedi.

[adrotate banner=”256″]

Samet AYBABA “Alanyaspor ile antlaşmamızın sebebi Yıldırım Demirören’dir”….

NationalTurk Haber

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu