İhsan Bayülken: Çebi Yönetemiyorsa Bıraksın, Karışmasın

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Erkek basketbol takımında kaos yaşanan Beşiktaş’ın eski sporcu ve antrenörlerinden İhsan Bayülken, Başkan Ahmet Nur Çebi’yi sert sözlerle eleştirdi.

BeinSports’taki programda konuşan Bayülken’in açıklamaları şöyle;

“Beşiktaş’a hiç yakışmayan bir durum. En sonunda Beşiktaş basketbolu duvara çarptı. Yönetim basketbolu gözden çıkarttıysa, sayın başkan Ahmet Nur Çebi’nin umurunda değilse basketbol o zaman versin bir gruba.

Veya “Ben yönetemiyorum burayı, beni uğraştırmayın basketbolla ben futbolla ilgileniyorum” desin. Bir kambur olarak görüyorsa çıksın basketboldan. Böyle saçma sapan iş mi olur? Biz burada kişileri tartışmak değil Beşiktaş basketbolun değerinden bahsetmek zorundayız.

Sahiplenmek istemeyebilir, genlerinde yoktur, basketboldan uzak olabilir. Ben bunların hepsini anlıyorum. O zaman desin ki “ben basketbolu yönetmek istemiyorum.”

Gelsin birileri onlar yönetsin ama karışmasın, bıraksın.

Ben Beşiktaş’ın altyapısından yetişmiş, oradan milli olmuş, antrenörlük yapmışsam her şeyimi borçlu olduğum şeylerden biri Beşiktaş’tır. Beşiktaş’ın bu durumda olmasında kimsenin söz sahibi olma hakkı yok. Çünkü orada zaten sözü olan bir yer var. Orada Beşiktaş basketbol yazıyorsa altındaki kişilerin söz sahibi olma hakkı yok. Herkesin orada Beşiktaş basketbolun belli bir seviyede kalmasını sağlaması gerekiyor.

Ben kabul etmiyorum. Ben başkanın geçen haftaki konuşmasını kabul etmiyorum. Sen gelirler üzerinden bir kulübün değerini değerlendiremezsin. Orada geçmişten gelen bir sürü insanın adanmışlığı var, emeği var.

Sen biliyor musun Ahmet Nur Çebi başkan, geçmişte insanların idmana gelmek için verdiği fedakarlığı. Cebinde para olmadan 2 sene o takımda oynadığını. 18 yaşımdayken rahmetli Süleyman Seba beni arayıp “oğlum takımdasın” dediğinde ben boş mukaveleye imza atıyordum. Çeyrek maaşla oynadığımı, son maaşımı eşya piyangosu olarak vermişti Süleyman başkan. Ama hiçbir zaman ne bundan utanç duydum, ne hakkım yeniyor dedim. Çünkü Beşiktaş’ın değerleriyle ben hayatımı organize ettim. Sporcu gibi yetiştim.

Beğenirsin beğenmezsin ama Beşiktaş’ın basketbolda bir marka değeri var. Bunun üzerine ister başkan olsun kimse yorum yapamaz. Orada bir değer var. Ve bunu kimse yaklaşımlarıyla değersiz hale getiremez.”

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: