Spor HaberleriAhmet Nur ÇebiBJK HaberleriFulya DavasıGündemHürser Tekinoktay

Hürser Tekinoktay: Bu gerekçelerle hiç bir dönemi ibra etmediğimi ilgililere tebliğ ettim

Bu hafta sonu yapılacak olan Beşiktaş’ın mali genel kurulu öncesi önceki dönem başkan adayı olan Hürser Tekinoktay açıkladığı gerekçeleri dayanak göstererek hiç bir dönemi ibra etmediğini bildirdi.

Hürser Tekinoktay ibra etmediğini ilgililere tebliğ etti ve Fikret Orman ile destekçilerine çağrı yaptı görevini ihmal eden mevcut yönetimi ibra etmeyin, ettirmeyin

Hürser Tekinoktay  dün akşam saatlerinde:

“Sevgili Dostlarım, Kıymetli Beşiktaşlılar Hepinizin bildiği üzere kulübümüzü denetleyen KPMG firmasındaki görevli arkadaşın kovid olmasından dolayı 2 yıldır yapılamayan Mali Kongremiz bu hafta sonu yapılabilecektir.
Bu nedenle İBRA oylamasına sunulacak olan Başkan ve yönetim kurullarını ‘İBRA etmediğimi’ ilgili mercilere tebliğ etmiş bulunmaktayım. Hafta sonu kongre divan başkanlığına ayrıca sunacağım bu dilekçeleri ve gerekçelerini bilgilerinize arz ederim.” diyerek sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak hiç bir dönemi ibra etmediğini peşinen ilan ettiği gerekçeler şöyle:

2019 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı 25 Aralık Cumartesi ibra oylaması için İBRA etmeme sebeplerininin gerekçeleri

BJK Kongre Divan Başkanlığı, dikkatine,

01.01.2019- 12.05.2019
12.05.2019- 20.10.2019
20.10. 2019- 31.12.2019Tarihleri Arasında Görev Alan Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulunu, aşağıdaki gerekçelere istinaden İdari ve Mali Bakımlardan ayrı ayrı ibra etmediğimi bildiririm.01.01.2019-12.05.2019 / 12.05.2019- 20.10.2019 dönemleri
1- 2007 yılındaki Y. Kurulunun tüm faaliyetlerini kapsayan eylemler için oylanan 2008 yılındaki ibranın çok uzun süren emekler ve mücadeleler ile 2019 yılında mahkeme kararıyla bozulduğu resmen kayıtlara girmiştir.
Mevcut Başkan Ahmet Nur Çebi’nin de ‘görevde olduğu süre’ içinde bu konu ile ilgili olarak 95 milyon dolar zarara uğradığımıza istinaden beyanları resmen bulunmaktadır.
Bu süreçte o dönem sözleşmelerinde;Başta Beşiktaş şehidi olan ‘Şan Ökten tesislerinin yeniden yapılması ve kat karşılığı inşaat anlaşmasına göre % 67 – 33 paylaşım taahhüttü olmasına rağmen, tesislerin yıkıldıktan sonra bir harabeye dönüşmesine izin verilmesi ve paylaşım ile ilgili görevin yerine getirilmeyerek suiistimal edilmesi;Aynı zamanda Fulya Davası adıyla bilinen 2008 yılındaki tüm faaliyetleri kapsayan ibranın iptali davası süresince kulüp adına görev yapan yönetim kurulu üyelerinin bu süreçte BJK lehine değil kişilerin menfaati doğrultusunda davaları temyize götürmeye çalışarak BJK Derneğimizi ve Beşiktaş’ı telafisi mümkün olamayacak mal-mülk kayıplarıyla maddi zararların altına sokması;20.10.2019- 31.12.2019 dönemi

1-Yukarıdaki bahsi olan hukuki belgeler ve uygulamalar doğrultusunda Fulya Davası olarak bilinen ibranın iptalinin Yargıtay yoluyla kesinleşmesine rağmen tüm maddi kayıplarımıza sebep olan vakaların sorumluları haklarında yargı yolu açılmış olmasına rağmen mevcut yönetim kurulu hiçbir hukuki işlemlere başlamamıştır.

2-Genel Sekreter Mesut Urgancılar’ın 30 Kasım 2019 tarihli divan toplantısında hile ile alınmış olduğuna dikkat çektiği “11 tane daire” ile ilgili olarak ve yine aynı tarihli divan toplantısında kayıtlara geçmiş olan ve daha sonra da usulsüz olmadığı konusunda reddedilmeyen yaklaşık 300 bin usd tutarında alınmış olan usulsüz fatura hakkında Cumhuriyet Savcılığına bir suç duyurusunda bulunulmamış olması;
Nedenleriyle 3 dönemin sorumlularını ibra etmediğimi bilgilerinize sunarım.

Sicil No: 5946
Hürser Tekinoktay

2020 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı 26 Aralık Pazar Günü Yapılacak ibra oylaması için İBRA etmeme sebeplerininin gerekçeleri

BJK Kongre Divan Başkanlığı, dikkatine,

01.01.2020-31.12.2020 Tarihleri Arasında Görev Alan Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulunu, aşağıdaki gerekçelere istinaden İdari ve Mali Bakımlardan ayrı ayrı ibra etmediğimi bildiririm.

1- 2007 yılındaki Y. Kurulunun faaliyetlerini kapsayan eylemler için oylanan 2008 yılındaki tüm faaliyetleri kapsayan adı Fulya Davası olarak bilinen ibranın iptalinin Yargıtay yoluyla kesinleşmesine rağmen tüm maddi kayıplarımıza sebep olan sorumlular için haklarında yargı yolu açılmış olmasına rağmen mevcut yönetim kurulu HALEN HİÇBİR HUKUKİ İŞLEM başlatmamıştır.

2-Genel Sekreter Mesut Urgancılar’ın müteakip seferlerde söz ettiği ve hile ile alınmış olduğuna dikkat çektiği “11 tane daire” ile ve yine aynı tarihli divan toplantısında kayıtlara geçmiş olan ve daha sonra da usulsüz olmadığı konusunda reddedilmeyen yaklaşık 300 bin usd tutarında alınmış olan fatura hakkında Cumhuriyet Savcılığına bir suç duyurusunda bulunulmamıştır.

Eski yönetim kurulu üyesi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun Futbol AŞ’deki ortakları da ilgilendiren Ali Naibi’nin çift prim aldı iddiasına istinaden hiçbir açıklama ve soruşturma yapıldığı bilgisi verilmemiştir.

3- Ağustos 2020 tarihinde Fulya Süleyman Seba Projesi kapsamında Ahmet Nur Çebi’nin 95 milyon zarar tespit ettiği Fulya Projemiz ’deki paylaşım için 2014 yılında bir hakem heyeti kurulduğu ve bu heyetteki Beşiktaş’ı temsil eden İsmet Yılmaz isimli üyenin Beşiktaş aleyhine oy kullanarak mal-mülk ve maddi haklarımızın müteahhit tarafına geçmesine sebep olunduğunu ve kurulan hakem heyetindeki 3 kişinin de Aşçıoğlu’nun geçmişteki iş ortaklarından Nurol İnşaat ile ilgili olduğunu beyan etmememize rağmen Genel Kuruldan habersiz bir nevi mülk satışı/ mülk devri anlamına da gelen bu eylemler için hiç bir hukuki işlem yapılmamıştır.

4-Fikret Orman yönetimi ibra edilmeyerek açılan ibra iptal davasında bilirkişilerinin tespit 510 milyon yetkisiz borçlanma tespit etmelerine rağmen mevcut yönetim kurulu bu rakamlara ve raporlara itiraz ederek önceki dönemi aklamaya çalışmış ve çalışmaktadır.

5-Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ’nin bir genel kurulunda eski Başkan Fikret Orman yapılan oylama sonucu oybirliğiyle ibra edilmemiştir. Ancak söz konusu dönem görev alan yöneticiler içinde ibra edilmeyen tek isim olmasına rağmen şirketin uğradığı zararların tazmini için Orman’a karşı yargıya başvurulmamıştır.

6- Ayrıca bu dönemlere istinaden bonservis hakları hem kulüp hem de BJK A.Ş.’de olan Victor Ruiz ve Burak Yılmaz’ın bedelsiz olarak bırakılması üstüne Ruiz ve Karius’un tazminatları ile Başkanın kendi beyanlarıyla açıkladığı üzere Abdullah Avcı ile olan fesih anlaşmasını kâğıda dökmemesinden oluşan maddi zararlar oluşmuştur.
Bu yönetim kurulu bu maddi zararlardan sorumludur.

Dolayısıyla hukuki belgeler ve uygulamalar ile 2 kez ibra ve Yargıtay yoluyla kesinleşmiş bulunan başta Fulya Davası olarak bilinen İBRA’nın İPTALİ ile ilgili olarak yapılan tüm uygulamalar için maddi kayıplarımızın sonradan telafisi mümkün olmayacağı bilinen bu haklarımız için edilmemiş olan vaka sorumluları için haklarında yargı yolu açılmış olmasına rağmen mevcut yönetim kurulu hukuki işlemlere başlamamıştır.

Bu nedenler ile dönemin sorumlularını ibra etmediğimi ve kulübümüze verilen zararlar için hukuki yollara baş vuracağımı bilgilerinize sunarım.

Sicil No : 5946
Hürser Tekinoktay

Hürser Tekinoktay daha sonra “Fikret Orman, yönetim kurulu ve kendilerine destek olan değerli Beşiktaşlılar diyerek…… Fikret Orman’ı tek mesul olarak İBRA etmeyen ancak mahkemeye gitmeyerek görevini ihmal eden mevcut yönetim kurulunu İBRA etmeyin. Ettirmeyin. Bu sizin Beşiktaş’a karşı sorumluluğunuzdur.” diye bir çarıda bulundu.

Hafta sonu yapılacak olan mali kongre öncesi heyecan artıyor

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu