Ekonomi HaberleriSpor Haberleri

Futbol takımı sürünüyor, hisseler uçuyor!

BJK LogoTurkcell Süper Lig’de tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Beşiktaş, Şampiyonlar liginde CSKA Moskova ile yapacağı maç için dün Rusya’ya giderken Beşiktaş Futbol Yatırımları’nın borsadaki hisseleri de uçuşa geçti.

Beşiktaş Futbol Yatırımları’nın borsada işlem gören hisseleri, perşembe günü başlayan yükseliş hareketine dün devam edince, Beşiktaş’ın peşine diğer spor hisseleri de takıldı. Fakat erken yol alan Beşiktaş hisselerinin üç günlük getirisi dünkü yüzde 17.41’lik yükseliş sonrasında toplam yüzde 52.63’e ulaşmıştı.

Referans’ın haberine göre borsadaki futbol hisselerinin yarışında ikinci sırada gün boyunca getiride Trabzonspor’un arkasında kalan Fenerbahçe hisseleri aldı. Seansın son 5 dakikasında gelen alımlar Fenerbahçe Sportif A.Ş. hisselerini günlük yüzde 6’lık getirisiyle ikinci sıraya taşıdı. Kar dağıtımını gerektiği gibi yapmadıkları gerekçesiyle SPK’dan Galatasaray Sportif A.Ş. ile birlikte ceza alsa da Trabzonspor hisseleri günlük yüzde 5.36 getirisiyle üçüncü en iyi getiriyi sağladı.

Ligde bu sezon ilk kez puan kaybıyla tanışan Galatasaray Sportif A.Ş. hisse senetleri, borsada da yatırımcısının yüzünü dün en az güldürebilen hisse senedi oldu.

Son üç işlem gününde Beşiktaş hisselerinin getirisi en yakın rakibi olan Trabzonspor’un getirisinin 7.9 katı oldu. Beşiktaş hisseleri Galatasaray hisselerine ise getiride 23 kat fark attı.

[adrotate group=”3″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu