Fuat Yaman: Koşmak şampiyonluk için yetmez

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’ın eski futbolcusu ve teknik direktör Fuat Yaman, Siyah-Beyazlılar’ın Ankaraspor galibiyetini ve ligdeki şampiyonluk şansını Beşiktaş Postası’na değerlendirdi.

Ankaraspor maçının Beşiktaş için beklenenden daha kolay olduğunu belirten Fuat Yaman, maçla ilgili şunları söyledi;

“Maçın kolay olmasının sebebi Beşiktaş’tan ziyade Ankaraspor’un durumu. Ankaraspor dükkanı tamamen kapatmış, sezonu kafalarında bitirmişler. Psikolojik olarak zaten kötü olan duruma Özer Hurmacı ve Senecky’nin yoklukları eklenince Beşiktaş’ın işi kolaylaştı. Beşiktaş’ın son iki maçına baktığımızda Bobo-Nobre ikilisinin çok sağlıklı bir görüntü vermediklerini görüyoruz. Çok hareketli olmadıkları için rakibin işini kolaylaştırıyorlar. Geriden gelecek olan diğer oyunculara boş alan yaratmıyorlar. Dolayısıyla Beşiktaş kolay gibi görünen maçlarda bile pozisyon üretmekte zorlanıyor. Ankaraspor karşısında kanatları hiç kullanamadı Beşiktaş. Kanattan hiç top getiremedi. Sadece İbrahim Üzülmez’le 3-4 kere gelebildiler. Sonuç itibariyle Beşiktaş, finalist oldu ve Ankara’dan rahatça döndü.”

“KOŞMAK ŞAMPİYONLUK İÇİN YETMEZ”

Beşiktaş’ın ligdeki şampiyonluk şansını da değerlendiren tecrübeli teknik direktör, Beşiktaş’ın sadece mücadele ederek ve koşarak ligde tutunmaya çalıştığını belirterek “Sahadaki takım gerek taktiksel açıdan gerekse ön hazırlık olarak çok gelişmiş bir takım görüntüsü vermiyor. Bu özellikleriyle Beşiktaş’ın şampiyonluk şansı diğer takımların performansına doğrudan bağlı. Beşiktaş şampiyon olmak istiyorsa Bobo ve Nobre’nin olduğu bir kadroda kanatları çok iyi kullanmalı. Ölü topları da avantajlı bir şekilde kullanması gerekiyor. Sadece koşmak ve mücadele etmek şampiyonluk için yeterli olmayabilir.” dedi.

Share.

Leave A Reply