Fikret Orman’ın kültüründe pusuya yatmak varmış!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Taraftarın istifasını istediği Beşiktaş Başkanı Fikret Orman garip açıklamalarına devam ediyor. ‘Düello bizim kültürümüzde yok’ diyen Orman, kültüründe ‘pusuya yatmak’ olduğunu söyledi.

Ceylan InterContinental Otel’de gerçekleştirilen Beşiktaş Divan Kurulu toplantısında konuşan Fikret Orman‘in ilginç konuşmasından satır başları şöyle;

“Kan içtim kızılcık şurubu dedim. Bunu Beşiktaş için yaptım. Demirören’le hayatımda hiçbir zaman kişisel olarak para alışverişim olmamıştır. Önümüzdeki hafta Yıldırım Demirören ile görüşeceğiz. Kontratlarımız ayarlandı. Bir kısmını sponsor, bir kısmını bağış bir kısmını da ödeyeceğiz ve bu defteri kapatacağız. Beşiktaş’ta bir kuruşluk abudik gubidik işlerimiz yok.

Vodafone Arena’nın tamamlanmasının ardından 568 Milyon Lira açıklanan borçlarımız, 250 Milyon Lira’ya indireceğiz. Stadımız her geçen gün büyüyerek devam ediyor. Bugüne kadar kimseden tek kuruş fayda görmedik. Bu güne kadar koltuk ve loca satın alan herkese huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Her alınan koltuk, inşaata demir koymak demektir. İnşallah yeni sezonda orada olacağız. Tek sorun stadın çatısıdır. Artık yavaş yavaş koltuk koyma işlemine başlayacağız. Eski kapalı tribün inşaatı 16 Mayıs’ta bitecek. Herkesin heyecanı var. 13 Milyon TL stat gelirimiz vardır. Rakibimizin ise 130 Milyon. Yani stattan hiç gelir elde edemedik. Yeni stadımızla 100 Milyon gelire çıkacağız. Kulübün 140 Milyon’luk bir geliri var. Bunların yarısından fazlası faizlere gidiyor. Bu gelirle bu kulübün borcunu aşağıya çekmek mümkün değil. Futbolu ve Basketi kapatırsanız ancak olur. O yüzden büyüyerek borç yapısını düzene sokmamız lazım. Statla bu ivmeyi kazanacağız. Bu sene şampiyonlar ligi’ne ya direk, ya da ön eleme ile gireceğiz. Oradan da gelirimiz olacak. Taraftarımız istiyor ki büyük yıldızlar gelsin. Geçen sene 13 Milyonluk bonservis bedeli harcadık. Onun için büyümek için futbola ve basket takımına yatırım yaptık. Bu kulübün borcunu stadımızı kendimiz yaparken, kurlar artarken bunu düşürmek zor oluyor. Bunu bu şekilde düşünmenizi istiyorum. Tüm bunların yanında, maaşlarını ödeyemeyen kulübü devralıp, şimdi bu tür problem yaşamadan stat yapan bir duruma geçtik. Bunu da bizim yönetim yaptı.

Bizim kültürümüzde pusuya yatmak var!

Düello kültürü bizim kültürümüzde yok. Bizim kültürümüzde pusuya yatmak vardır. Stadımız yok. 6 maçımız kapatılmış. Şu anda Kasımpaşa maçına satılan bilet 106 adet. Rakiplerimizin durumu ise ortada. Şu an 3 maçımız kalmış. 10 senelik süreç içerisinde herkes mali erozyondan bahsediyor ama asıl erozyon ahlaki erozyondur. Herkes almış eline laptopu, sosyal medyadan Beşiktaş’ı itibarsızlaştırma çalışmasına girmiş. Bir tek amaç bu. Yalan dedikodu. Benim yaptığım her şeyi kulübün üzerinden itibarsızlaştırıyorlar. Bunların kökünü kazımadan benimle kimse uğraşamayacak. Düşünün maça gitmeyin diye kampanya yapılır mı ya? Bu işi hep beraber çözeceğiz. Ben bu işten kimseye taviz vermem.

Bizim dönemimizden sonra Beşiktaş olarak kimseden en ufak bir saygısızlık görmedik. Fenerbahçe ile alakalı yaptığımız açıklamadaki metin biraz yanlış anlaşılır oldu. Bunu kendi aramızda konuştuk. Asıl demek istediğimiz Fenerbahçe gibi bizde şampiyonluğa oynayabilirdik ve seyircisiz oynanmamalı gibi bir açıklamaydı.”

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: