BeşiktaşBJKGündemHaberSpor Haberleri

Divandaki Soru İşaretleri? Fikret Orman’dan Çelişkili Açıklamalar

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. / Divandaki Soru İşaretleri? Fikret Orman’dan Çelişkili Açıklamalar

Acaba , Taraftar Neden Maça Gitmiyor?

Beşiktaş camiasında maça gitmeyin kampanyalarının yapıldığını söyleyen Orman,bilet satamadıklarını ifade etti. Kasımpaşa maçında çok düşük bilet satışı gerçekleştiğini belirten Orman,stadsız geçirdiğimiz bu yılın gelir açısından çok düşük verimde geçtiğini rakiplerin çok daha fazla gelir elde ettiğini belirtti.

Bilet satışının çok alt seviyelerde olduğunu belirten Orman’a,yükselen bir diğer ses ise marketing-pazarlamanın çok kötü yöneltildiği,bilet kampanyalarının çok kötü yapıldığı oldu.Özellikle rakiplerin stadlarında oynamak adına yapılan girişimlerin sonuçsuz kaldığı hususunda bazı divan üyeleri yönetimi suçladı.

Yıldırım Demirören Parasını Kurtarıyor mu?

Yıldırım Demirören’e olan borcun 30 Milyon $’ının bağış şeklinde gerçekleşeceğini söyleyen Orman,kafalarda soru işareti bıraktı.Aradan geçen 3 yıllık süreçte, artan dolar kurunun 2012 yılından 1,5 TL’lerden 2,10 TL’lere geldiği hesap edilirse,divanda Yıldırım Demirörenin zararsız bir şekilde parasını kurtaracağı dedikoduları yayılmaya başlandı.

Çatısız 2 sene geçirileceğini belirten Orman, çatının yapılıp yapılamayacağı konusunda net ifadeler kullanamayacağını belirtti.Bunun üzerine stadın 2014-2015 sezonun başına yetiştirilip yetiştirilmeyeceği sorulurken,mümkün mertebe şu anki hızla beraber 2016 yılının sonuna kadar süreceği iddaaları ortaya atıldı.

Danny,Eneramo ve Kurşun Yarası Sorul’a’madı?

Divanda sorulmayan konulardan birisi ise ,Galatasaraydan kiralık olarak alınan Danny ve Karabük’e kiralık olarak verilip golüyle mağlup olunan Eneramo oldu.Bilindiği üzere ezeli rakip Galatasaray’dan alınan Danny, Galatasaray maçında kontrölsüz müdahele sonucu yaptırdığı penaltıyla maçın verilmesine sebebiyet vermişti.

Keza sezon başında bonservissiz olarak Sivasspordan renklere bağlanan Eneramo’nunda sakatlığının geçmesi sonucu oynatılmayıp,Karabükspor’a kiralanması,bununla beraber Karabüksporla oynanılan karşılaşmada da sahaya 11’de çıkıp golü atması tartışma konusu olmuştu.

Gökhan Töre mevzusunun da ,sakatlıklar gibi konuların sorulmamasıyla beraber Fikret Orman’ın da bu konuda tek bir kelime etmemeside,Orman’a olayın üzerini kapatıyor şeklinde eleştirilere neden oldu.

Bugün Fenerbahçe’ye Yarın Bize,Geleceğe Yatırım mı?

Gündemin bu denli yoğun olduğu dönemde,Fenerbahçeyle ilgili yapılan açıklamayada açıklık getiren Orman,tamamen fair play ruhlu bir giriş sergilediklerini,empati yaparak,yarın bizimde başımıza gelebilir diyerek kendisini savundu.

NationalTurk Haber

Transfere Çok Harcadık,Daha Az Harcayıp Başarılı Olabilirdik

Daha önceleri transfere harcanan paraların daha düşük seviyelerde olduğunu belirten Orman,bu sefer transfere 13 milyon harcayıp,yüksek bir mebla ayırdıklarını belirtti.

Bu ayırdıkları yüksek meblanında başarısızlıkta pay sahibi olduğunu belirten Orman,transfere harcanan paranın kısılıp dahada tasararuf edilebileceğini belirtti.

Öte yandan Beşiktaş gibi bir kulübün ne derece transfer parası kısıp kar sağlayacağı ise flu gözüken bir diğer konu oldu.

Her defasında Şampiyonlar Ligi veyahut UEFA Avrupa Liginde kupa kaldırmak isteyen Orman’a , kritik maçların olduğu bu dönemde, ne derece para kısılıp yol alınacağı ise merak ediliyor.

Borç Azalacaktı,Giderek Arttı,Şimdi Tekrar Azalacak

Bir diğer mevzu ise 2 yıl önce bugünlerde 150 M $’a düşeceği söylenilen borcun, bugün 250 M$’a düşürüleceği konusu oldu.Normalde azalması beklenen borcun, yüksek meblada artmasıyla beraber uygulanan ekonomi politikaları sorgulandı.Orman’ın yayıncı kuruluşa seçim arefesinde yaptığı açıklamalarda borcun giderek azalacağını,hızlı çözüm planlarıyla 150 Milyon $ borç indirdiklerini,kısa ve uzun vadede plan yaptıklarını belirtmesinden bu yana borcun giderek artmasıyla,bugün Orman’ın borcun düşürüleceği konusunu tekrar açması sonucu,Divan’ın demirbaş üyeleri bu işin bu şekilde kapatılamayacağını savundu.

Artan Borcun En Büyük Suçlusu Döviz Kuru mu?

Artan borçta döviz kurunun bir numaralı suçlu olduğunu belirten Orman, gelir elde edemediklerini,stadsız olduklarını,bilet satamadıklarını söyleyip,yönetimden çok taraftarda suç buldu.

Kart 1903’te kart şirketine verilen yüksek payla beraber %35 Beşiktaş geliri olarak anlaşma sağlayan Orman, bizde 1 kuruşluk abibik kubidik iş yapılmaz şeklinde kendisini savundu.

[adrotate banner=”79″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu