HaberGündemGünün OlayıSpor Haberleri

Fikret Orman ve yönetime hatırlatma! “Demirören’e o parayı öderseniz zarardan sorumlusunuz”

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Hürser Tekinoktay, Başkan Fikret Orman’ın, Yıldırım Demirören’e olan borcun ödeneceğine dair yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Koç Üniversitesi’ndeki söyleşide eski başkan Yıldırım Demirören’e olan borçla ilgili yaptığı açıklamada “Demirören ile aramızda konuşmalarımız oluyor. Sayın başkan da ailesi de iyi Beşiktaşlı. Kendisi Beşiktaş’ta başkanlık yaptı, ayrıldı. Artık bu durumun halledilmesi gerek ve sonuna geldik. Aramızda bir mutabakatımız da var. Bunu daha önce de paylaşmıştım. Borcun yarısından biraz daha fazlasını bağış ve reklam olarak anlaşıp, geri kalan kısmını ödeme şeklinde konuştuk. Bu mevzuyu artık kapatmak istiyoruz ve Sayın Yıldırım Demirören de buna sıcak bakıyor diye konuştu.

Yıldırım Demirören Beşiktaş’tan alacağı 92 Milyon Liralıyı sildi

Beşiktaş Postası’na açıklamalarda bulunan Hürser Tekinoktay ise Demirören’e borcun ödenmesi konusunun daha önce de gündeme geldiğini o dönemde Fikret Orman yönetimine ihtar çektiğini hatırlatarak “Bu paranın ödenmesi halinde mevcut yönetimin de zarardan sorumlu olacağını” yineledi.

Tekinoktay, Yıldırım Demirören’in görev yaptığı 2007 yılındaki süreyi kapsayan 2008 yılında ibra edilmemesine ve Fulya Projesi ve birçok gerekçeli konu başta olmak üzere bu kongrenin iptaline ilişkin Türkiye Cumhuriyeti İstanbul 6.Asliye Hukuk Mahkemesinde açılan dava olduğunu ve davanın devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Hürser Tekinoktay’ın daha önce çektiği ihtarname ve detaylar için tıklayın

[adrotate banner=”79″]

 

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu