BeşiktaşBJKHaberSpor Haberleri

Divan Kurulu davasında olayın aslı ne? Haluk Şahbaz’dan çarpıcı ifadeler

fikret-orman-yalcin

Yönetim kurulunun desteğiyle Divan Kurulu Başkanlık seçiminin iptal edilmesi, ardından da Başkan Yalçın Karadeniz’in Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi Beşiktaş camiasında büyük rahatsızlık yarattı.

Beşiktaş eski Genel Sekreterlerinden ve Divan Kurulu üyesi Haluk Şahbaz, Disiplin Kurulu’na gönderdiği yazı ile şok iddialarda bulundu.

Şahbaz’ın çarpıcı yazısı şöyle;

Büyük Beşiktaş’ın saygıdeger Disiplin Kurulu
üyelerine açık mektup

Sayın başkan ve disiplin kurulumuzun sayın üyeleri,
Gerçekleri bilmenize yardımcı olur kanısı ile divan kurulu başkanının disiplin kuruluna hangi sebep den verildiğini kronolojik olarak anlatmaya çalışacağım.
Gerçek şu anda görüldüğü gibi değil. Bu serüven çok önce başladı.
Şöyle ki;
Son divan kurulu başkanlık seçimi öncesi yönetim kurulunun Yalçın Karadeniz’in başkanlığına karşı çıkması ile başladı. karşısına yönetim kurulu adayı olarak sayın Affan Keçeci çıkarıldı.
Ardından tüm divan üyelerine yönetim kurulumuzun desteklediği aday Affan Keçeci ve listesidir diye mesajlar atıldı.
Bu mesajları cep telefonlarımıza gönderen kişi kulüp idari koordinatörü Levent Çifter’dir. Kulüp çalışanının böyle bir hakkı var mıdır?
Bu etik bir davranış mıdır?
Divan kurulu üyeleri kurulan tezgahı anladı.
Yalçın Karadeniz’in listesi 5 aday karşısında ezici bir çoğunlukla seçimi kazandı.
Seçimden hemen sonra divan başkanlığı seçiminde aday olan ve seçimde ancak birkaç oy alabilmiş olan Ali Rıza Dizdar seçimin iptali için dava açtı.
Seçimden sonraki ilk divan toplantımızda Ali Rıza Dizdar ayağa kalkarak bu davayı kazanacağım göreceksiniz diye bağırdı.
Oysa kulüp o davaya itiraz dilekçesi vermişti.
Peki, Ali Rıza Dizdar kulübün itiraz dilekçesine rağmen kazanacağını nereden biliyordu da divan toplantısında bas bas bağırdı.
Dünyada hiçbir avukat dava safahatında davayı kazanacağı hakkında bu kadar emin konuşamaz.
Peki iki celse arasında ne oldu? İki taraf arsında ne gibi bir anlaşma yapıldı?
Kim kime ne tavizler verdi?
Mahkeme safahatına baktığınızda hemen göreceksiniz. Hakim davacı Ali Rıza Dizdar’a sorduğunda biz anlaştık sayın hakim diye ifade veriyor. İlk celsede bu davaya itiraz eden yönetim kurulu ikinci celsede itirazını kaldırıp davayı kabul ediyor ve davacı davayı kazanıyor. İki celse arasında davalı yönetim kurulu ile davacı Ali Rıza Dizdar arasında ne gibi bir anlaşma oldu.
Yönetim kurulunun diğer davalardaki tutumlarına baktığımızda kulübün menfaati olan davalarda hep kaybetme yoluna gittiğini veya kulüp lehine kazandığımız davalarda temyize giderek kulüp menfaatlerine aykırı hareket ettiğine şahit olacaksınız.
Biz bu yönetim kurulunu kulübün menfaatlerini koruması için mi yoksa kulüp menfaatlerine değil de diğer bazı kişilerin menfaatine hareket etsin diye mi seçtik.
İnsan, acaba davacı eline geçirdiği bazı bilgilerle başkana baskı yaptı da kulüp avukatı onun için mi savunmasını 180 derece değiştirdi diye düşünmeden kendini alamıyor.
Kulüp avukatına bu değişiklik talimatını kim verdi?
Kulüp avukatının celsede yaptığı bu 180 derecelik değişiklikten yönetim kurulu üyelerinin bilgisi ve onayı var mı?
Soru o kadar çok ki.
Ancak ben senelerdir yönetim kuruluna sorduğum hiçbir sorumun cevabını alamadım.
Gelelim denetim kurulu başkanına,
Divan başkanlığının divan üyelerine kulübün borcu ile ilgili bilgilendirme yazısı üzerinden uzun bir zaman geçtikten sonra denetim kurulu başkanı birdenbire celallendi.
Kulübümüzün en yüksek organı olan divan kurulunun yani kulübümüzün senatosunun başkanını haysiyet divanına sevk edilmesini talep etti.
Bundan denetleme kurulu başkanının kulüp tüzüğünü bilmediği anlaşılıyor. Kulübünün tüzüğünden bihaber bir kişinin o makamda oturmaması gerekir.
Ayrıca yaptığı gereksiz iş ile dünya spor tarihinde belki de bir ilki gerçekleştirdi. kendisini kutluyorum.
1 – Kulüp tüzüğümüzün divan kurulu ile ilgili 30 a ve 30 b maddeleri tetkik edildiğinde, kulüp divan başkanlığının divan üyelerini bilgilendirmekle görevini yaptığı görülecektir.
2 – Bugüne kadar geçen tüm safahat ortada bir kumpas olduğunu göstermektedir.
3 – Kulübümüzün gidişatı ile ilgili beyanlarda bulunan ve doğru yolu göstermeye çalışan birçok kişi yönetim kurulunun haksız ve hukuksuz önerileri ile kulübümüzden ihraç edildi. Bu defa olay vahim, gidişat tehlikelidir.
İyi değerlendirmeniz gerekmektedir
Netice olarak;
Saygıdeğer disiplin kurulu üyeleri,
Sizlerin böyle bir kumpasa alet olmayacağınızdan, böylesine mesnetsiz ve gerçeklerden uzak, acemice kurgulanmış bir olayda yer almayacağınızdan eminim. Bu konuda en ufak bir kuşku duymuyorum.
Derin saygılarımla,
Haluk Şahbaz
Divan Üyesi

[adrotate banner=”343″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu