Beşiktaş taraftarı maç bileti satın alamazken Sponsorlara davetiye çıkartıldı!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş taraftarları bugün oynanan Beşiktaş – Elazığspor maçını tribünden izlemek için bilet satın alamazken, Beşiktaş yönetiminin Sponsor Davetiyesi dağıtması Siyah Beyazlı taraftarları adeta çıldırttı.

Beşiktaş yönetimi Atatürk Olimpiyat stadında oynanan olaylı Galatasaray maçının ardından aldığı bir kararla iç saha maçlarına bilet satmak yerine geriye kalan maçlara özel kombine çıkartmıştı. Atatürk Olimpiyat Stadında 80.ooo kişiye oynayan Beşiktaş, yönetimin bu kararı ile tribündeki taraftar sayısını 8.000 ortalamaya düşürmüş oldu. Genel olarak taraftarlar arasında kombine fiyatlarının yüksekliği ve sürekli maça gitme imkanı olmayan kişilerinin kombinelerinin boşa gideceği düşüncesi hakimdi.

Bu akşam oynanan Beşiktaş – Elazığspor maçında da kombine kart satışı kararının Beşiktaş seyirci ortalamasının düşürdüğü ve Dünyanın En iyileri arasında olan Beşiktaş Taraftar gruplarının etkinliğinin azalttığı gözlemlendi.

Beşiktaş taraftarından en büyük tepki ise Beşiktaş yönetiminin ”Sponsor Davetiyesi” ismi ile dağıttığı Beşiktaş – Elazığspor maçı biletlerine geldi. Taraftarlar arasındaki ortak tepkisi ise ”Olimpiyatta 80.000 kişiye oynayan Beşiktaş’ın, Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadında 8.000 kişide kalmasının kabul edilemez olduğu ve taraftarlar bilet satın alamazken yönetimin Sponsor Davetiyesi dağıtmasının Beşiktaş taraftarına yapılan bir haksızlık olduğu” görüşünde birleşmiş olmasıydı.

 

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: