Beşiktaş

Beşiktaş’tan bir başka süpriz: Brad Friedel

Teknik direktörlüğe Hollandalı çalıştırıcı Giovanni van Bronckhorst'u getiren Beşiktaş, bir başka sürpriz hamle daha yaptı.

 Beşiktaş, bir başka sürpriz hamle daha yaptı.

Beşiktaş’ın Fernando Santos’tan önce görüşüldüğü bilinen Giovanni van Bronckhorst ile 2+1 yıllık sözleşme imzalamasından sonra bir başka sürpriz hamle daha yaparak Galatasaray’ın eski kalecisi ABD’li Brad Friedel ile anlaşma sağladığı öğrenildi.

Gelecek sezon için sportif direktör arayışında bulunan Beşiktaş, bir hafta önce bir başka eski Galatasaraylı futbolcu olan Salernitana’da sportif direktör olarak görev yaparken takımını küme düşüren Morgan De Sanctis’i gündeme almıştı.

TRT Spor’un son dakika olarak duyurduğu habere göre Hasan Arat, Brad Friedel’ı Futbol A.Ş Danışmanlığı görevine getirecek.

Brad Friedel, futbolcu satışı ve kulüpte global bir scout sistemi kurulması için çalışacak.

Brad Friedel Kimdir?

Brad Friedel Galatasaray, Liverpool, Blackburn Rovers, Aston Villa, Tottenham Hotspur gibi takımların formasını giyen eski kaleci olan bir futbolcudur.

18 Mayıs 1971 tarihinde dünyaya gelen Brad Friedel, futbolculuk kariyerine ülkesi ABD’de, UCLA Bruins takımında başladı. 1994 yılında Newcastle’ın altyapısına geçen kaleci, 1995’te Danimarka ekibi Bröndby’da profesyonel oldu.

Eylül 1995’te Galatasaray’a bedelsiz transfer olan Brad Friedel, 1 yıl Sarı-Kırmızılı takımda forma giydi.

Hasan Arat: ‘Galatasaray gibi olacağız’

NationalTurk Haber

BRAD FRİEDEL’İN FUTBOLCULUK SONRASI KARİYERİ

Brad Friedel futbolu bıraktından sonra Premier Soccer Academy PS Academy diye bir futbol okulu kurmuştur.

Brad Friedel’in Lorain’deki Premier Futbol Akademisi, Finansal zorluklar ve zayıf ekonomi, nedeniyle bir süre sonra askıya alındı

Brad Friedel bu kötü maceradan 5 yıl sonra 2012’de Tottenham altyapısında gençlik gelişim performans merkez çalışanı pozisyonuna getirildi.

2015’te pazarlama ve yönetim departmanına geçen Brad Friedel, 2016’da ABD U19 Teknik Direktörü oldu.

Friedel, 2017 Kasım’ın da New England’ı çalıştırmaya başladı.

Ancak son çalıştırdığı takım olan New England’ın başında 47 maça çıkan Brad Friedel, 12 galibiyet, 13 beraberlik, 22 mağlubiyet alarak 1.04 puan ortalaması sonunda görevinden alındı.

Bu gelişmelerden sonra Fiedel MLSsoccer’a verdiği demeçte “Antrenörlüğü bırakma ile bırakmama kararı arasında kaldığını ifade etti.

Bu gelişmelerden sonra Fiedel MLSsoccer'a verdiği demeçte "Antrenörlüğü bırakma ile bırakmama kararı arasında kaldığını ifade etti.

 

New England’ta ki kötü günlerinden sonra Jose Rodriguez Baster‘in sahibi olduğu Promoesport menajerlik ajansının kuzey Amerika temsilcisi olarak görevine devam eden Brad Friedel’in Beşiktaş’ın futbol danışmanlığa getirileceği iddiaları sürpriz olarak değerlendirilmeye başlandı.

Jose Rodriguez Baster’in sahibi olduğu Promosport menajerlik ajansı Beşiktaş’tan bedava ayrılarak Villarreal’e transfer olan Eric Bailly’in de menajerlik ajansı.

Jose Rodriguez Baster’in sahibi olduğu PromoEsport menajerlik ajansının en son Paulo Oliveira’yı Braga kulübüne getirmesinin yanı sıra portföyünde bir çok Portekizli futbolcunun olduğu bilinmektedir.

Paulo Oliveira Vitoria de Guimarao , Sporting CP ve Braga formasıyla 150’den fazla Primeira Liga maçına çıkmıştı.

Razvan Lucescu “Hayır” dedi sırada Van Bronckhorst var

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu