Beşiktaş para krizi ile çalkalanıyor.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş Kulübü bu sefer de para krizi ile çalkalanıyor.

 

Seçim, Mahkemeler, SPK, yaklaşan kongrede aday sayısının yetersizliği ve benzeri bir çok sıkıntı içinde bulunan Beşiktaş Kulübü şimdide futbolcuların para alacaklarının tahsil edilememesinden dolayı “idmana çıkmayız” sesleriyle çalkalanıyor.

Beşiktaş’ta para krizi futbolcuların perşembe günü  aralarında toplanıp durumu değerlendirmeleriyle gündeme gelmişti.

A.Gücü maçı öncesi paralar ödenmediği taktirde maç sonrası idmanlara çıkmayız görüşü futbolcularda hakim olmuştu.

Teknik direktör Mustafa Denizli’nin aracılığıyla eski ve yaşlı futbolcuların liderliğinde yönetime mesaj göndererek alacaklarının bir an önce ödenmesini isteyen siyahbeyazlılarda Mustafa Denizli ve Demirören tarafından olumlu sonuç alamayan futbolcular Ankaragücü maçı sonrası idmanlara çıkmamam görüşünde birleştiler.

Yıldırım Demirören müdahale etti

Klübe yakın çevrelerce sızdırıldığı iddia edilen olayda Kasımpaşa maçından önce  toplanan futbolcular, Mustafa Denizli’ye paraların ödenmesi konusunda ısrarcı olunmasını istediler.
Yaklaşık 10 Milyon Euro’ya  Gaziantep’ten transfer edilen Rodrigo Tabata hariç diğer yabancı futbolcular, ” Sözlerine inandığımız insanlara güvendik ancak verilen sözler tutulmadı” sözlerinden sonra Yıldırım Demirören gelişmelere müdeha ederek , yabancıların hesabına 20’şer bin Euro Türkler’e ise 40 bin TL yatırdı.

Wolfsburg maçı sonrası ödeme yok !

Tüm bu olanlardan sonra  Wolfsburg maçı sonrası beklenen ödeme yapılmadı.
Perşembe akşamı Ümraniye’de üçüncü kez toplanan eski ve yaşı ileri oyuncular bazı yabancı futbolcuların da desteğini alarak  önce “İdmana çıkmayalım” sonrasında da işi FİFA’ya görürelim kararını aldılar.

Bu olaylar karşısında Mustafa Denizli sessizliğini korurken Yıldırım Demirören’in takım kaptanlarına ve teknik kadronun içindeki bazı kişilere kızgın olduğu öğrenildi.

Beşiktaş kaptanlarından Mert Nobre’nin senetleri de ödenmedi

Futbolcular arasında en çok alacağı bulunan kişinin takım kaptanlarından Mert Nobre olduğu öğrenildi. Delgado dahil 9 yabancının 500 bin Euro’yla 1.5 milyon Euro arasında değişen alacaklarının olduğu ancak Beşiktaş yönetiminin verdiği senetlerin de karşılıksız çıktığı, özellikle Türk futbolculara son iki yılda verilen 20 senedin ödenmediği bir diğer iddia edilen alacak miktarı oldu.

Beşiktaş Kulübü Yıldırım Demirören ve 2. Başkan Murat Aksu ile başlayan dönemde yönetim kurulunun adeta Vincente del Bosque’ye 16 trilyon tazminat ödeyerek göreve başlagıç yapmıştı.

Daha sonra bir çok futbolcu ve teknik adama tazminat ödenirken Ailton, Juan Fran, Ricardinho, Gordon, Seriç, Zapotocny gibi çok yüksek maliyetli oyuncular transfer edilirken transfer edilen bu ve benzeri futbolcular neredeyse üzerine para verilerek gönderimişti.

Share.

Leave A Reply