Beşiktaş Başkan Adayı Hürser Tekinoktay Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde…

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, 13 Mart 2019 tarihinde Türkiye’nin en önemli spor fakültelerinden birisi olan Eskişehir Teknik Üniversite’sinde yapılan sempozyuma dair şükranlarını sundu.

Eskişehir Teknik Üniversitesinde 13 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen “Küresel Futbolda Yönetim Parametreleri ve Yöresel Kaygılar” temalı sempozyumun yankıları sürüyor. Eskişehir Teknik Üniversitesinin yoğun ilgisiyle gerçekleşen sempozyumda Beşiktaş Başkan Adayı Hürser Tekinoktay başta olmak üzere duayen spor bilimci Müslüm Kemal Gülhan’la birlikte Doç.Dr. Hakan Katırcı, Süleyman Seba’nın öz yeğeni ve spora verdiği katkılarla bilinen Esra Oğul Seba, Tuğrul Aksar gibi spor camiasının akademik alanında yetkin isimler spor kültürümüzün temaşasını masaya yatırdı.

Önce Gazi Üniversitesin’de yapılan sempozyum sonrası, katılımcılar tarafından büyük ilgiyle karşılanan Eskişehir ayağında adeta sporcu yetiştirme ve Türkiye’nin Futbol Kültürü’ne dair sorunlar enine boyuna konuşuldu.

Sempozyumun destekçileri arsında Spor Bilimleri Fakülte Dekanı İlker Yılmaz, Prof. Dr. Hayri Ertan, Dr. Serkan Terekli, Dr. Erkan Akdoğani Öğr. Gör. Evrensel Heper gibi birbirinden değerli isimler yer aldı. Sakaryaspor’un efsane başkanı olarak nitelendirilen Tuncel Tepe’nin kızı Selda Tepe ise bir başka katılımcı olarak göze çarptı.

Beşiktaş başkan adayı Hürser Tekinoktay’dan teşekkür mesajı

Beşiktaş’ın tanınmış simalarından kongre ve divan üyesi Hürser Tekinoktay sosyal hesabından sempozyumun katılımcılarına teşekkür etti. Tekinoktay  “Bizleri Eskişehir’de en iyi şekilde ağırlayan; Spor Bil.Fakülte Dekanı Prof. İlker Yılmaz’a, Prof.Dr. Hayri Ertan’a, Dr. Serdar Terekli’ye, Dr. Erkan Akdoğan’a, Öğr.Gör. Evrensel Heper’e, Tüm öğrencilerimize, Kıymetli Beşiktaşlılara ve Eskişehirli kardeşlerimize teşekkür ederiz” notuyla  katkısı olan herkese şükranlarını iletti.

Ülkenin en başarılı spor fakültelerinden birisi: Eskişehir Teknik Üniversitesi

Ülkenin beden eğitimi başta olmak üzere sporun bir çok dalında insan yetiştiren Eskişehir Teknik Üniversitesi 18 Ağustos 1993 tarih ve 496 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameyle kurulmuş tur. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 24 Temmuz 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı (2013/5074) ile kapatılarak Spor Bilimleri Fakültesine dönüştürülmüştür. 18 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7141 sayılı Kanun ile de Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesine dâhil olmuştur. Kent, bölge, ülke ve dünya insanının yaşam kalitesini artırmak; spor bilimlerine yönelik eğitim, araştırma ve projeler aracılığıyla evrensel bilgi sağlamak ve yaymak; sportif ve sosyal amaçlı uygulamalar ile sağlıklı insanların yetişmesine katkıda bulunmak; toplumun, sporu bir yaşam biçimi haline getirmesine destek sağlamak; sportif yeteneklerin geliştirilmesine aracılık etmek fakültenin temel amaçları arasında yer almaktadır. Fakültede ülke genelinde sporun gelişmesine katkı sağlayacak spor biliminin interdisipliner ve multidisipliner yapısını kavramış, mesleki bilgi ve becerileri bakımından donanımlı, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip edebilen, bu gelişmeleri alanında uygulayabilen beden eğitimi ve spor öğretmeni, antrenör, rekreasyon uzmanı ve spor yöneticileri yetiştirilmektedir.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz