“Beklemediğimiz hava şartlarıyla karşılaştık”

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Turkcell Süper Lig’de ilk yarının son maçında İnönü Stadı’nda Bursaspor’a 3-2 mağlup olan Beşiktaş’ta teknik direktör Mustafa Denizli, yenilgiyi yağmura bağladı!

Denizli, maç sonrası yaptığı basın toplantısında şunları söyledi;

“Tahminlerimizin 4-5 puan gerisine düştük. Futbolun içinde olan şeyler. Beklemediğimiz hava şartlarıyla karşılaştık. Hava şartlarının böyle olacağını bilsem değişik bir kadro çıkarırdım. Maçın başlamasına 10-15 dakikalık bir süre vardı ve son derece şiddetli bir yağışla karşılaştık ve ilk yarıdaki bütün oyunumuzu etkiledi bu. Bir mecburi bir de doğal değişiklikle iki değişiklik hakkımızı kullandık. Bir kırılganlık vardı bugün üzerimizde Ferrari sakatlanınca hava toplarında Toraman ve Sivok’a kaldık. Ömer ve Zapo’nun hava toplarında golü buldular. Rüştü belki devre arasına kadar dayanabilseydi daha farklı değişiklikler yapabilirdik.

Öyle şeylerle karşılaşıyoruz ki sussan “hoca bu takımın hakkını korumayacak mı?” diyorlar. Aynı futbolcu tam 3 kez elle oynadı topla ilk yarıda. 3 taneden ikisini es geçince mecburen hakemle konuşma gereği duyuyoruz. Kendilerine bunu sordum. Sözlü ya da fiziksel olarak bir şey yapmadım. Bana “Hocam biz seni bu tür konularda daha nazik biliyoruz” dedi. Biz zaten terbiyemizi bozmadan kendisine soru sorduk.
Umduğumuzun çok gerisinde kalmadık ama iyi bir seriden sonra son üç haftada 7 puan kaybettik. Düşündüğümüzün 5 puan gerisindeyiz. Hafta sonundaki şartlar liderin kaç puan gerisinde olacağımızı ortaya çıkaracak. Geçen senekine benzer bir yarış olacak. Rakibe fazla pozisyon verdiğimizi de söylemek lazım.”

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: