Başsavcılık’tan İsmail Ünal’a naylon fatura soruşturması!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ve bazı yetkililer hakkında naylon fatura iddiası ile soruşturma başlattı. Beşiktaş Belediyesi’ndeki naylon fatura ile gerçekleşen vurgunun en az 50 milyon TL olduğu iddia ediliyor.

Yeni Şafak gazetesinden Cihat Arpacık’ın haberine göre Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ve çok sayıda belediye yetkilisi hakkında naylon fatura yolsuzluğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Yolsuzluğun boyutunun 50 milyon TL olduğu iddia ediliyor. Geçtiğimiz 24 Aralık’ta İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı İhbarlar ve Şikayetler Değerlendirme Müdürlüğü’ne yapılan bir ihbarda Beşiktaş Belediyesi’ne bağlı çok sayıda müdürlüğün teklif alma ve pazarlık usulüyle yaptığı çok sayıda ihalenin E.İ. isimli şahısla bağlantılı kişiler adına açılmış şirketlere verildiği ve komisyon karşılığı naylon fatura alındığı iddia edildi. Vergi müfettişlerinin soruşturmasıyla belediyeden ihale alan Özcan Metal Hırdavat hakkında hazırladığı raporda ‘Mükellef kurumun herhangi bir ticari faaliyetinin olmadığı, komisyon karşılığı sahte belge düzenlemek amacıyla mükellefiyet tesis ettirdiği, tüm faturaların sahte olarak dikkate alınması gerektiği’ belirtildi.

Soruşturma sürerken müteahhit Canfer Deliismail, Belediye Başkanı İsmail Ünal olmak üzere belediye ve firma yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Dosya özel soruşturma bürosuna gönderildi. Önümüzdei günlerde şüphelilerin ifadelerinin alınması bekleniyor. Öte yandan Belediye Başkanı İsmail Ünal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda çok sayıda soruşturma dosyası bulunduğu ancak dosyalarla ilgili yıllardır bir ilerleme sağlanamadığı kaydedildi. İddaya göre soruşturma dosyaları paralel yapıya mensup savcılara verilerek ilerlemesi engellendi. 6 soruşturma dosyasından 3’ü, Selam Örgütü Soruşturması’nda binlerce vatandaşı usulsüz olarak dinleten Savcı Adnan Çimen’de birleştirildi.

Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: İsmail Ünal'a "gerekçeli" ders! "Kamuya ait alanın gaspıyla ilgili yeterli olgulara dayalı yayın yapıldı" - Beşiktaş Postası

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: