Spor Haberleri

Ali Koç Hasan Arat’ı Ziyaret Etti: Gündem Süper Kupa

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Beşiktaş Başkanı Hasan Arat’ı Tüpraş Stadında ziyaret etti. İkilinin en önemli gündemi 2011 Süper Kupa maçıydı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, 3 Aralık’ta gerçekleştirilen olağanüstü seçimli genel kurulda göreve gelen Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Tüpraş Stadyumu’ndaki ziyaretin ardından konuşan Beşiktaş Başkanı Hasan Arat 2010-2011 sezonunda Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanmayan Süper Kupa karşılaşması için federasyona başvuruda bulunacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz Fenerbahçe Kulübü’nün Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyelerinin bugün burada bizi ziyaret etmelerini büyük memnuniyetle karşıladık.

Eski bir dostumuz olarak, yeni seçilen yönetim kurulumuzu ziyaret ettiler. Karşılılık fikir alışverişinde bulunduk. Bugün çıkan en önemli sonuçlardan bir tanesi de Süper Kupa finalini oynamak için birlikte müracaat edelim dedik.

Bunlardan önemli Sayın Ali Koç’a baba ocağına hoş geldiniz dedim. Kulübümüzün en eski üyesi Sayın Rahmi Koç’un sicildeki kayıtlı güzel bir belgesini kendisine hatıra olarak hediye ettik. Bu ziyaretin daha sonra karşılıklı olarak bizler tarafından Fenerbahçe Kulübü’ne yapılacağını ifade ettik.

Güncel sorunlarımızı, futbolun içinde bulunduğu durumları konuştuk. Son derece önemli bir toplantı oldu. Bu toplantıların Türk futboluna ve tüm camialara örnek olmasını diliyorum.

Bu barış ikliminin, bu iyi niyet teatisinin Türk spor kamuoyunda ses getirmesi bizim için önemli. Bugün önemli bir gündür. Bu ilişkileri tüm kulüplerle de bu şekilde arttırmamızda fayda olacaktır.

NationalTurk Haber

Sayın Ali Koç’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum”

Daha sonra söz alan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise hayırlı olsun ziyaretine geldiğini ifade ederek “Uzun süren görüşmemizde ortak sorunlarımızı, sıkıntılarımızı, Türk futbolunun konularını konuştuk. Nerede birbirimize destek olabiliriz, nerede güç birliği yapabiliriz diye konuştuk. Sonuçta bu iki kulübün DNA’sına, tarihine, halkla olan ilişkilerine, Cumhuriyet’e sıkı sıkı bağlılığına, Atatürk değerlerine sıkı sıkı bağlı olmalarına bakıldığında, özellikle vatan konularında çok paralel değerli iki kulüpten bahsediyoruz. Dolayısıyla bizim buradaki ana hedefimiz sahada, salonlarda kora kor rekabet, saha dışında da yapıcı rekabet” diye konuştu.

Ali Koç, görüşmede TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin istifasıyla ilgili bir durumun gündeme gelip gelmediğiyle ilgili soru üzerine “Kesinlikle gündeme gelmedi. Buradaki buluşmayla alakası olmayan bir soru oldu” yanıtını verdi.

Hasan Arat: Ahmet Nur Çebi’ye Şükran Borçluyuz, Büyük Emektir

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu