HaberSpor Haberleri

1 maçlık ceza onandı

taraftar olimpiyat stadi 24372

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, PFDK’nın Beşiktaş’a verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasını onadı. Kurul, Beşiktaş’ın yaptığı itirazı reddetti.

Tahkim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Beşiktaş ve Bursaspor’un, PFDK kararına yaptığı itirazın görüşüldüğü belirtilerek, Beşiktaş’a verilen bir maç seyircisiz oynama ve toplamda 90 bin lira para cezası ile Bursaspor’un aldığı bir maç seyircisiz oynama ve 150 bin lira para cezasının oy birliğiyle onandığı bildirildi.

Tahkim Kurulu’nun, Fenerbahçe ile oynadığı maçta toplam 6 maç seyircisiz oynama cezası verilen Trabzonspor’un itirazını görüştüğü, konuyla ilgili duruşmanın 27 Mart Perşembe günü yapılacağı belirtildi.

Tahkim’den yapılan açıklamanın Beşiktaş ile ilgili bölümü şöyle;

“Beşiktaş AŞ.’nin, PFDK’nın 13.03.2014 tarih ve E.2013-2014/851, K.2013-2014/1007 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde;

– Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine;

– PFDK’ca Beşiktaş AŞ.’ye taraftarlarının neden olduğu “saha olayları” nedeniyle FDT’nin 51/3. maddesi uyarınca 10.000.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oybirliğiyle;

– Taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratın FDT’nin 52/1. maddesinde yapılan değişiklikten sonra aynı sezon içerisinde 4. kez gerçekleşmesi nedeniyle FDT’nin 52/5. maddesi uyarınca 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 80.000.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oybirliğiyle (2014/98 K.)” karar verilmiştir.

[adrotate banner=”309″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu