Fulya DavasıHaberHürser TekinoktaySpor HaberleriYıldırım Demirören

Yıldırım Demirören’i köşeye sıkıştıran belge!

Yıldırım Demirören Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’in ve yönetim kurulunun kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği ortaya çıktı.

Futbolistan.net internet sitesinin özel haberine göre 2008′in Aralık ayında bazı medya organları Beşiktaş Kulübü’nün BJK Fulya Süleyman Seba Projesi nedeniyle İçişleri Bakanlığı müfettişlerince kulübün incelemeye alındığı yönünde haberler yapıyordu.

24 Aralık 2008′de ise Siyah-Beyazlı kulüp, bu haberler hakkında resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı.

Açıklamada haberlerin doğru olmadığı, İçişleri Bakanlığı’na bağlı müfettişlerin yaptığı incelemenin rutin bir denetim olduğu bildirilmişti.

Kulüpten yapılan açıklamada, medyada bu yönde yer alan haberler hatırlatılırken, Beşiktaş Kulübü’nün, Dernekler Yasası’na tabi ve dolayısıyla İçişleri Bakanlığı’nın denetiminde olduğu, kamu yararına dernek olması ve bu niteliğinin sürdüğünün teyidi amacıyla da rutin olarak 2 yılda bir denetlenmesinin yasal zorunluluk olduğu kaydedildi.

Bildiride şu ifadeler de yer almıştı;

“Denetim, özel amaçlı bir denetim değildir. Derneğimizin denetimine ilişkin İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirme yazısının 23 Ocak 2008 olması, bu denetimin özel amaçlı olmadığının en açık göstergesidir. Kaldı ki söz konusu denetim, kulübümüzle sınırlı olmayıp, kamu yararına dernek statüsündeki diğer kulüpleri de kapsamaktadır”

Ancak Futbolistan, Beşiktaş’ın kamuoyunu nasıl yanlış bilgilendirdiğini belgesiyle ortaya koyuyor.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçiliği’nin hazırladığı denetim raporunda denetimin iki amacı olduğu görülüyor. İlk amaç, Beşiktaş Kulübü’nün de belirttiği gibi Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’nin genel denetime tabi tutularak kamu yararı statüsü verilmesinde aranan şartları taşımaya halen devam edip etmediğini belirlemek.

Ancak ikinci sebep ise Beşiktaş kulübünün yalanladığı iddiaları doğruluyor. Denetim, İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin talebi doğrultusunda yapılıyor.

İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesi konuya uzak olanlar için hiçbir şey ifade etmeyebilir, o yüzden hatırlatalım.

İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesi, Kamuoyunda “Fulya Davası” olarak bilinen ve Beşiktaş kongre üyeleri Cengiz Sarıkaya, Altan Altın, Teoman Akyıldız, Atilla Odabaşı ve Sezgin Taşkın Minik’in avukat Murat Ersöz, Hürser Tekinoktay’ın da avukat Tekin Bilge aracılığıyla açtığı iki davanın birleştirildiği mahkeme.

Yani denetim raporu, BJK Fulya Süleyman Seba Projesi nedeniyle Beşiktaş’ın zarara uğratıldığı için açılan davanın hakimi Ayşe Kurtoğlu’nun talebi doğrultusunda hazırlandı ve Beşiktaş Kulübü İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından denetlendi.

İşte Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu’nun kamuoyunu nasıl yanılttığını ispatlayan belge;

Raporun konusu başlıklı bölüm;

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneğinin genel denetime tabi tutulması ve kamu yararı statüsü verilmesinde aranan şartları taşımaya halen devam edip etmediği hususlarının incelenmesi ile İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesinin talebi doğrultusunda denetlenmesi bu raporun konusunu oluşturmaktadır.

Belge için tıklayınız;

http://www.futbolistan.net/bu-belge-de-mi-yalan-sayin-yildirim-demiroren.htm

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu