Yerebatan Sarnıcı’na büyük darbe! Tramvay seferleri devam edecek

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Yerebatan Sarnıcı’na zarar verdiği iddia edilen tramvay hattı hakkında açıklamalarda bulundu.

Bayrampaşa Spor Kompleksi’nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kadir Topbaş, Koruma Kurulu’nun, tramvayın yarattığı titreşimin Yerebatan Sarnıcı’na zarar verdiği yönündeki raporun hatırlatılması üzerine bu konuda üniversitelerle birlikte çalıştıklarını ifade ederek “Çok ciddi ölçümler yapıyoruz. Yerebatan Sarnıcı’nın üzerindeki özel idareye ait binayı kaldırıp Vatan caddesine taşıyacağız. Böylelikle sarnıcın üzerindeki baskı ve yük azalacak. Tramvay raylarının altına üniversitelerin önerisiyle titreşimi önleyici malzemeler yerleştirdik” diye konuştu.

Turist otobüslerinin Sultanahmet bölgesine girmemesi için de bir çalışma içinde olduklarını belirten Kadir Topbaş, Karaköy’den başlatılacak bir raylı sistemle bu sorunu gidereceklerini ve otobüslerin yarattığı yükü de ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Kadir Topbaş, bu önlemlerle birlikte tehlikenin ortadan kaldırıldığını iddia ederek tramvayın kaldırılmasının veya güzergahının değiştirilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: