Tahir Kıran: Yıldırım’ın haberi olmadan statda kuş uçmaz

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Fenerbahçe‘nin ve Futbol Federasyonu’nun eski yöneticilerinden Tahir Kıran, sarı-lacivertli takımın kaybettiği şampiyonlukta tek suçlunun Başkan Aziz Yıldırım olduğunu söyledi.

Hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamalarda Aziz Yıldırım’ın artık Fenerbahçe’yi bırakmasını ve gündem değiştirmemesini söyleyen Kıran, “Yıldırım herkesi Fenerbahçe’ye düşman etti” dedi. Kaybedilen şampiyonluğun faturasını Aziz Yıldırım’a kestiğini belirten Tahir Kıran, “Şampiyonluğun kaybedilmesinin tek sorumlusu Aziz Yıldırım’dır. Ne Daum’un ne de oyuncuların bu işte suçu vardır” dedi.

Kıran şöyle devam etti: Kamera karşısına çıkıyorsun 3 yıl arka arkaya şampiyonluk sözü veriyorsun, sonra da geliyorsun son maçta 1 Mehmet Topuz bile etmeyen takıma şampiyonlu kaptırıyorsun. Artık Aziz Yıldırım’ın, Fenerbahçe’den ve Türk futbolundan elini eteğini çekmesi lazım. Mehmet Ali Aydınlar kulübün başına gelsin. Eminim o daha faydalı olacaktır. Böyle anonslarla falan gündem değiştirmeye gerek yok. Zaten Allah’ta istemiyor senin Fenerbahçe’nin başında kalmanı. Maç boyu 30 pozisyona girip bir gol atıyorsun. Trabzonspor’da 2 pozisyona girip 1 gol atıyor. Bırak artık bu takımın yakasını. Herkesi Fenerbahçe’ye düşman ettin.

AZİZ YILDIRIM’DAN HABERSİZ ORADA KUŞ UÇMAZ

Kıran yaşanan anons skandalı ile ilgili olarak da “O statda Aziz Yıldırım’dan habersiz kuş uçmaz. O anonsu yapan arkadaş da radyodan veya başka bir yerden yanlış bilgi aldı ve bir an önce söylemek istedi. Artık amacı neydi bilemiyorum. Oyuncuları gaza getirmek mi? Yoksa Trabzonspor’un moralini bozmak mı anlamadım. Ben federasyondayken Denizli faciası yaşanmıştı, o zaman fatura bize kesilmişti. Maç 16 dakika uzatıldı diye. Şimdi de maç 4 dakika uzatıldı ama Fenerbahçe istediğini yine alamadı. Bırak artık başkalarının üstüne basmayı. Ben 1 senedir konuşmuyordum. Hatta Aziz Yıldırım başkan olduğu günden beri onu destekledim ama artık yeter. Ancak şu unutulmasın ki Aziz Yıldırım yine istifa etmeyecek. Bizans oyunları yaparak, başkalarını kafasını uçuracak ve o koltukta kalacak. Artık bıraksın gitsin, onun yerine yepyeni taze bir yönetim gelsin…

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: