Son Dakika: Erdoğan Demirören vefat etti

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş kongre üyesi, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören hayatını kaybetti. / Son Dakika

Erdoğan Demirören dün Hürriyet Gazetecilik’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmişti. Demirören Florance Nightingale Hastanesi’nde tedavi oluyordu. Demirören’in sağlık durumu bir süredir kötüydü.

Florence Nightingale Hastanesi Tıbbi Direktörü Dr. Özgür Şamilgil, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefat ettiğini açıkladı.

Şamilgil, Florence Nightingale Hastanesi’nda yaptığı basın açıklamasında, “Saygıdeğer iş insanı Erdoğan Demirören bugün saat 11.53 itibarıyla aramızdan ayrılmıştır.” dedi.

Erdoğan Demirören’in bir süredir hastanelerinde solunum yetersizliği nedeniyle tedavi ve takip altında olduğunu aktaran Şamilgil, “Sayın Demirören, ailesinin yakın ilgi ve alakası, hastanemizin tüm personelinin yoğun desteği ve çabalarıyla bugüne kadar ızdırap çekmeden yaşamını sürdürmüştür. Bugün itibarıyla tüm ülkemize, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Allah kalanlara sabırlar versin.” diye konuştu.

Şamilgil, 31 Mayıs’ta hastanenin yoğun bakımına alınan Demirören’in solunum yetersizliği nedeniyle yoğun bakımda tıbbi destek ve tedavisi gördüğünü ifade etti.

Aile adına bir açıklama yapan Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ise “Cenaze töreniyle ilgili gerekli açıklamayı resmi olarak da yapacağız ama pazar günü öğle namazını müteakip Fatih Camisi’ni düşünüyoruz. Ülkemize, milletimize ve Demirören ailesine baş sağlığı diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Demirören Kimdir?

28 Ağustos 1938’de doğan ve İnegöllü olan Erdoğan Demirören, Demirören Yönetim Kurulu Başkanlığını uzun süredir yürütüyordu. Demirören Holding, LPG sektöründe çok sayıda şirketin sahibi. Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz gibi markalarla bu sektörde Türkiye’nin en büyük grupları arasında bulunuyor. İlk olarak Vatan ve Milliyet gazetelerini satın alarak medya sektörüne giren Demirören, son olarak Doğan Medya’nın tamamını bünyesine katmıştı.

Özel Ata Lisesi’nin de sahibi olan Erdoğan Demirören’in oğlu Yıldırım Demirören ise Beşiktaş Kulübü’nün eski Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı. Erdoğan Demirören de Beşiktaş kulübü kongre üyesi.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz