Spor HaberleriAşçıoğlu ConstructionBeşiktaşBJK HaberleriFulya Davası

Sergen Yalçın’ın gidecek Şenol Güneş ve Can Çobanoğlu gelecek iddiası

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın’ın istifa edip etmeyeceği tartışılırken yerine Ahmet Nur Çebi ile yakınlığı bilinen Şenol Güneş ve Can Çobanoğlu geleceği gelen bilgiler arasında.

Pazar günü öğleden sonra Başkan Ahmet Nur Çebi ve Emre Kocadağ ile görüşme yapacağı belirtilen Sergen Yalçın’ın Beşiktaş başkanına istifasını sunacağı bekleniyor.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Sergen Yalçın görevi bırakmak isterse bunu değenlendiririz. Onun neden istifa etmek istediğini dinlemek isterim. Ama biz onunla yola devam etme arzusundayız. Hocamız takımı yeniden ayağa kaldırabileceğini belirtilirse onunla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Sergen Yalçın ise farklı Giresunspor yenilgisi sonrası yaptığı açıklamada istifa sinyali vermişti. Yalçın’ın, “Geçen sezon kazanılan şampiyonlukta olduğu gibi kötü gidişte de sorumluluk bende. Ben bu durumda gerekeni yapmaya hazırım” ifadesini kullanması dikkat çekti.

Ahmet Nur Çebi’nin Fulya Süleyman Seba projesinin müteahhiti Yaşar Aşçıoğlu’nun başkanlığını yaptığı TİAB (Trabzonlu İşadamları Bürokratları) genel Sekreteri Can Çobanoğlu ile birlikte Şenol Güneş’i göreve getireceği gelen ilk bilgiler arasında.

Şenol Güneş ve Can Çobanoğlu Haluk Ulusoy döneminde Milli Takımda birlikte görev yapmışlardı.

Can Çobanoğlu geçtiğimiz yıl  “Beşiktaş’ta sürpriz isim” diye göreve getirilmek istendiği iddia edilmişti.

Can Çobanoğlu kimdir?

Can Çobanoğlu Trabzon Sürmene doğumlu eski bir voleybolcudur. Haluk Ulusoy’un TFF Başkanı olmasıyla birlikte uzun yıllar Futbol Federasyonunda görev almıştır.

1997’den itibaren milli takım idari sorumluluğuna getirilen Can Çobanoğlu  2002 Dünya Kupası’ndan sonra da milli takımlar sorumlusu oldu.

Şenol Güneş ile bir süre çalışan Can Çobanoğlu daha sonra Yıldırım Demirören ile birlikte TFF seçimlerinde bir araya geldi.

Galatasaray Kulübünün 19 Haziran’da yapılacak seçimli olağan kongresinde başkan adayı olan Işın Çelebi’nin yönetim kurulunda yer alan Can Çobanoğlu aynı zaman da  Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratları Derneği’nin (TİAB) 2 Temmuz 2018, Pazar günü gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı’nda Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu’nun listesindeydi.

ahmet-nur-cebi-trabzon-dernegi

Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratları Derneği’nin 2 Temmuz 2018, Pazar günü gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı’nda Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu,’nun yönetim kurulunda BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi ile aynı yönetim kurulunda bulunuyor.

ahmet nur cebi trabzon dernegi

Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratları Derneği’nin Yönetim Kurulu, Yaşar Aşçıoğlu’nun liderliğinde; Abdurrahman Yıldırım, Ahmet Koç, Ahmet Nur Çebi, Ali Uzunay, Prof. Dr. Ayşegül Komsuoğlu, Can Çobanoğlu, Erol Aksoy, Fazlı Çilingir, Hadi Salihoğlu, Hayat Bayramoğlu, İsmail Pepe, Mehmet Atalay, Mustafa Akyüz ve Sefa Bayar Yavuz’dan oluşuyor.Dhbw nLW0AEV7Ds

 

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu