HaberSpor Haberleri

Serdal Adalı: Güneş’e 3 yıllık teklif yaptık

Serdal Adalı: Güneş'e 3 yıllık teklif yaptık

Beşiktaş Başkanı Serdal Adalı,teknik direktör Şenol Güneş’e 3 yıllık teklif yaptıklarını söylerken, Burak Yılmaz’a da destek çıkarak, “Beşiktaş’a zarar verecek biriyle çay bile içmem. Burak Yılmaz ikinci yarıda en az 10 gol atar.” dedi. Adalı, bir sağ bek alacaklarını belirtti.

Beşiktaş 2. Başkanı Serdal Adalı, Trabzonspor’dan transfer edilen Burak Yılmaz’a destek çıktı. Serdal Adalı, “Burak Yılmaz’ı taraftarın sahiplenmesi lazım. Her futbolcuda geçmişte hataları hataları olabilir ama Burak iyi bir Beşiktaşlı’dır. Ben sabır gösterilmesini gösterilmesini istiyorum. Hocamız çok istedi. Katkı sağlayacağına inandığımız için aldık. Taraftar içini rahat tutsun. Sezon bitene kadar birbirimize sabır gösterelim. İki galibiyetle her şey değişebilir. Bizim için önemli olan Beşiktaş. Sadece Burak, değil bir çok futbolcuyla konuşuyorum. İkinci yarıda bambaşka bir Beşiktaş için çaba sarf ediyoruz. Şunu herkes bilsin ben Beşiktaş’ Beşiktaş’a zarar verecek biriyle biriyle çay bile içmem. Burak Yılmaz ikinci yarıda en az 10 gol atar.” açıklamasında bulundu.

Serdal Adalı transfer konusunda da açıklamalarda bulunurken, “Transferde bir sağ bek alacağız. Başka bir planlamamız yok şu an için. Bir çok isim var. Şu an görüşmeler yapılıyor. Düşünün devre arasındaki kampa iki transfer yetiştirdik. Mirin geldi iki gün sonra hazırlık maçına çıktı. Tüm bunları şampiyon olmak için yapıyoruz.” dedi.

“Şenol Güneş’e 3 yıllık teklif yaptık”

Şenol Güneş’e yapılan teklifi detaylandıran Adalı, “Şenol Güneş hocamıza çok inanıyoruz. Biz ona üç senelik senelik bir teklifte teklifte bulunduk. Onunla devam etmeyi çok istiyoruz. Hocamızın cevabını bekliyoruz. Kendisi teşekkür etti böyle bir teklif için. ‘Sezon sonuna bir görelim, seçim var’ dedi. Elbette Beşiktaş’a önemli futbolcular alınmalı ama artık alt yapıya yerli gençlere de yatırım yapacağız. Sağ bekle transferi kapatmayı düşünüyoruz. Hocamız bir sağ bek istiyor. Giden olursa o zaman bakarız fakat resmi bir teklif gelmedi kimseye.” diye konuştu.

Taraftarın bu sezon eleştirdiği isimlerden olan Oğuzhan Özyakup’a da destek çıkan Adalı, “Oğuzhan Özyakup bizim için önemli bir oyuncu. Oğuzhan Oğuzhan oynarsa 4 hafta sonra şampiyon olabilirizi konuşabiliriz. Özel hayatı ile ilgili çıkan haberler doğru değil. İzin gününde gezebilirler. Zamanında ben bile oyuncuyla izin gününde gezerdim. Benim kontrolüm altında olsun diye beraber takılırdım. Gördüğüm kadarıyla gece hayatı olan bir oyuncu değil.” yorumunda bulundu.

“Fabri gelmek istiyor”

“Beşiktaş’a dönecek” iddiaları basına yansıyan eski kaleci Fabri konusunda ise Adalı, “Fabri ile her zaman görüşülüyor. Gelmek de istiyor ama yabancı kontenjanını kontenjanını biliyorsun. Şimdi kontenjan boşalsa önceliğimiz sağ bek. Fabri şu anki şartlarda zor. İleride ne olur bilemem tabi.” sözleriyle transfere açık kapı bıraktı.

“Fikret Orman olduğu sürece…”

Beşiktaş’ta isminin başkanlıkla anılması için ise Serdal Adalı, “Başkan Fikret Orman olduğu sürece benim adaylığım söz konusu olmaz. Mayıs’ta aday olanlar olur mu bilemem ama bir Beşiktaş kongre üyesi için en şerefli şey elbette yönetici olmak başkan olmaktır. Ama şimdiden böyle şeyleri konuşmak doğru değil. Kaldı ki Başkan Fikret Orman aday olacağını da söyledi.” açıklamalarını yaptı.

“Tolgay’ın saha dışı duruşu da önemli”

Tolgay Arslan’ın çok iyi bir oyuncu olduğunu belirten Beşiktaş 2. Başkanı Serdal Adalı, “Ama sadece futbol değil saha dışı duruşu da önemli. Eğer takımdan ayrılmazsa kadro dışı durumuna Şenol Güneş karar verecek. Çünkü hocamızın kararıyla satış listesine koyduk.” sözleriyle oyuncunun gideceğini vurgu yaptı.

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu