“Şenol Güneş’in ilk 11 hatasını görmezden gelmemek gerekir”

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Sabah gazetesi yazarı Ömer Üründül, Beşiktaş’ın derbi zaferiyle ilgili kaleme aldığı yazıda Şenol Güneş’e eleştiride bulundu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in hatalı bir 11’le siyah beyazlıları sahaya sürdüğünü belirten Üründül’ün yazısından ilgili bölüm şöyle;

“Kendi sahanda oynuyorsun, arkanda büyük bir seyirci desteği, penaltı kaçsa da 1-0 öndesin ve rakip bir kişi eksik. Bu dakikadan sonra sezon başından beri başına büyük işler açan 3’lü defans uygulaması ve defans bloğunu çizgi halinde öne çıkarma yanlışı, arka arkaya Beşiktaş’ın gollerini gündeme getirdi. Fenerbahçe’nin stoperleri rakibi değil birbirlerini marke ediyorlar. Fenerbahçe’de yapılan değişikliklerle takımın oyunu tamamen çok bilinmeyenli denkleme dönüştü ve sonunda 4 gollü bir mağlubiyet geldi.

Ve sonuçta 10 kişilik takımdan galipken 4 gol yiyen bir Fenerbahçe. Bu maç Jesus’un iflas ettiğinin belgesidir. Beşiktaş’ı ve Şenol Güneş’i kutlamak lazım. Bu çok önemli galibiyet. Şenol Güneş’in ilk 11 hatasını görmezden gelmemek gerekir. Böyle kritik bir derbiye Redmond gibi formda önemli bir oyuncun varken hazır olmayan Ghezzal’la başlamak son derece yanlıştı. Redmond sahanın yıldızıydı. Cenk de attığı iki golle arkasından geldi.”

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: