“Paramız yok diyorlardı bir gecede Mitrovic’e 4.25 milyon euro verdiler”

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş scout ekibinin başında bulunan ve yönetim tarafından görevine son verilen Gökhan Keskin çok çarpıcı açıklamalar yaptı ve iddialarda bulundu.

Keskin, Brezilya’da uygun fiyata iyi bir stoper bulduklarını, ancak ekonomik sorunlar gerekçe gösterilerek bu futbolcunun alınmadığını, daha sonra ise Mitroviç’e 4 milyon 250 bin euro bonservis verildiğini söyledi.

Gökhan Keskin’in Haber1903’e yaptığı açıklama şöyle;

“Brezilya’da oyucu seyretmeye gittiğimizde hiç unutmuyorum, Coritiba ile Kolombiya’nın Libertadores Kupası kazanan takımı Atletico Nacional maç oynuyorlardı. Ben Atletico’dan 3 tane oyuncu beğendim. Bir tanesi Borja’ydı. Şu anda Palmieras’da oynuyor, Kolombiya Milli Takımı’nın santraforu. Bir tanesi Berrio, açık oyuncularıydı. Berrio da o senenin sonunda 3 Milyon Euro’ya Flamengo’ya gitti. Bir de defansta stoper oynayan 1993 doğumlu oyuncu beğendim. Bu oyuncuyu aldırmak için ben çok uğraştım. Hatta Metin Albayrak’ın da haberi var, oyuncuyla ilgili konuşuyoruz. Oyuncunun durumunun ne olduğunu devamlı bir şekilde soruyoruz. ‘650 bin Dolar verdim, 30 bin Dolar daha çıktım, artı bonuslar da var’ dedi. Her hafta sorduk, 2 aylık bir süre zarfında devamlı bir şekilde teklif verildiğini, teklifin artırıldığını söyledi. Hatta kendisi ‘Gökhan’ın istediği oyuncuyu almak istiyorum ama parasal açıdan zor durumdayız, veremiyoruz’ diyordu. Bunu konuşurken de Mitrovic geldi. Ama bizim aklımız hala Kolombiyalı oyuncudaydı.

Mitrovic, bir gecede gelen bir oyuncu. Paramız olmadığı denildiği halde ertesi gün Mitrovic, 4 milyon 250 bin Euro’ya transfer edildi. Biz de sonuçta burada profesyonel olarak çalışanlarız. Teknik direktörün yanlışı, yardımcı hocanın doğrusudur. Bazı şeylere susmak lazım. Bu da bir görüştür. Hatta bir gazete haberinden dolayı benim üstüme kaldı. Onunla ilgili de bir demeç vermedim. Ama sonuçta 2 ay çok uğraştığımız bir stoperi alamadık. Oyuncu ve menajerleri dahil belki 2 milyon dolara bitecek bir transferdi. Ama onun yerine toplamı 6-6,5 milyon Euro’ya gelen bir stoper alındı. 800 bin Dolar versek belki oyuncuyu alacağız. Ama vermedik. 2 ay ısrarla istediğimiz bir oyuncuyu alamadık ama bir akşam da gündeme gelen Mitrovic, ‘paramız yok’ denildiği anda alındı. Bizim bilgimiz yoktu. O parayı söyleselerdi karşı çıkardık. Brugge, Mitrovic için 3,5 milyon Euro’luk teklifte bulunmuş, keşke kabul etseydik. O zaman Hırvatistan Milli Takımı’n’da yer alıyordu, sonra çıkarıldı.”

Gökhan Keskin’in açıklamalarının tamamı için tıklayın

Paylaş:

Bir Yorum Yaz