“Pando Amca” toprağa verildi

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş’ta “Kaymakçı Pando Amca” diye bilinen Pandelli Şestakof son yolculuğa Feriköy Bulgar Mezarlığı Kilisesi’nde düzenlenen ayinle uğurlandı. Yakınları ve arkadaşları, Şestakof’un tabutu başına gelerek dua etti, mum yaktı.

Beşiktaş’ta işlettiği kaymak ve kahvaltı dükkanıyla tanınan ve “Kaymakçı Pando Amca” olarak anılan Pandelli Şestakof, Feriköy Bulgar Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Şestakof için Feriköy Bulgar Mezarlığı Kilisesi’nde düzenlenen cenaze töreninde eşi Yuanna, oğulları Sotir ve Hristo Şestakof ile diğer aile üyeleri taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine katılan Şestakof’un yanında uzun yıllar çalışan Fevzi Çakmak, Pandelli Şestakof’un çok iyi bir insan olduğunu belirterek “Ustamız sessiz bir insandı. Kimsenin işine karışmazdı. Ben de yıllarca çalıştım ama işime hiç karışmazdı. Usta tarihi bir insandı. Beşiktaş’ın sembolü idi” dedi.

Kilisede yapılan ayinin ve duanın ardından Şestakof, Feriköy Bulgar Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Beşiktaş’ta işlettiği dükkânı 2014’te kapattıktan sonra rahatsızlıkları başlayan ve son 2-3 yıldır da gözleri görmeyen Şestakof, bir süredir Balıklı Rum Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Şestakof 92 yaşındaydı.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz