Tam “Oğuz Sarvan”lık açıklama! İnsan gözüyle görülmezmiş!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Oğuz Sarvan, Beşiktaşlılar’ı çıldırtacak bir açıklama yaptı. Fenerbahçeli olduğu bilinen Sarvan, Almeida’nın attığı golün insan gözüyle görülmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Oğuz Sarvan, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu’nun (IFAB), oyun kurallarının değiştirilmesinde tek yetkili kurul olduğunu belirterek Galler’de yapılacak toplantıda kale çizgisi teknolojisinin ele alınacağını söyledi. Sarvan, “Beşiktaş-Kardemir Karabükspor maçındaki pozisyonun insan gözüyle görülmesi mümkün değil. IFAB, 4-6 Mart tarihlerinde Galler’de toplantı yapacak. Futbol oyun kurallarını değiştirmede tek yetkili olan IFAB, mart ayında Galler’deki toplantısında teknoloji kullanılmasını değerlendirecek. IFAB, bir teknolojinin kullanılması için 4 şart koşuyor. Öncelikli olarak cihaz sadece gol çizgisinde olacak ve topun çizgiyi geçip geçmediğini belirleyecek. Sistem çok kesin olmalı ve şüpheye yer vermemeli. Bir gol kararı verilip verilmeyeceği bir saniye içinde belirlenmeli. Dördüncü şart ise gol olup olmadığı bilgisi maç hakemlerinden sadece birisine verilecek. Bu sistemin kullanılması halinde şartlar böyle olacak. Bir kaç şirket bununla ilgili çalışmalar yürütüyor. Toplantıya yetiştirmeye çalışıyorlar. IFAB yeterli görürse, muhtemelen bize soracak. Türkiye’ye sorulduğunda olumlu baktığımızı söyleyeceğiz” diye konuştu.

Böylelikle Fenerbahçeli Oğuz Sarvan, statta topun kale çizgisini geçtiğini gören 30 bin kişiye de “Uzaylı” muamelesi yaptı. Oğuz Sarvan, Türk hakemlerinin Avrupa’daki hakemlerle aynı düzeyde olduğunu ifade ederek bir kez daha güldürdü!

Paylaş.

Bir Cevap Yaz