HaberSpor Haberleri

Nilay Yılmaz yazdı: Come to çiftlik

bjk115

Beşiktaş’ta hafta sonu yapılacak tüzük tadil kongresi öncesinde Fanatik gazetesi yazarlarından Nilay Yılmaz çarpıcı bir yazı kaleme aldı;

Beşiktaş Kulübü, yarın ve pazar günü Tüzük Tadili ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nu gerçekleştirecek. Beşiktaş Anayasası olan tüzüğün tadil toplantısında hangi maddelerin değişeceğini, tüzüğe neler ekleneceğini lutfettiler de resmi siteden 11 Eylül’de açıkladılar sonunda, tüzüğü de ihlal ederek.

Tüzük ihlali diyorum; çünkü Madde 19’a göre tadili yapılacak maddelerin onbeş gün öncesinden açıklanması gerekiyor. Yine Madde 19 “yüksek tirajlı gazeteye onbeş gün önceden ilan verilir” diyor. Ancak biz, ne tirajı yüksek gazetede ilanını gördük ne de son üç güne kadar hangi maddelerin nasıl değiştirileceğini öğrenebildik. Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurulu düzenleniyor, tüzük çiğnenerek…

Keşke bununla kalınsa…

Mayıs’ta yapılan Genel Kurul’da başka takım taraftarlarının Beşiktaş’a üye olması sorunu dile getirilmiş, Başkan Fikret Orman bizzat kendisi araştıracağını söylemişti. Tabii ki bu konuda hiçbir gelişme olmadı.

Denetleme, Disiplin, Divan ve Yönetim Kurulları’na bu başka takım taraftarlarının ihraç edilmesi için resimli görseller verildi. Ancak bütün kurullar kulağının üstüne yattı.

Yönetim 60 gün içinde tüzük gereği geriye dönerek yanıt vermek zorunda, ama kimseden ses seda çıkmadı.

Yine tüzük gereği Divan Kurulu konuyla ilgili komisyon kurabilirdi, lakin bu da yapılmadı. Herkes topu birbirine attı ve üyelikleri düşürülmesi gereken başka takım taraftarları yarın ve pazar günü Beşiktaş’ın geleceği hakkında söz sahibi oldu.

NationalTurk Haber

Diğer yandan kulübe üye olmak isteyen binden fazla kişinin üyelikleri ise hiçbir gerekçe gösterilmeden reddedildi, yine tüzük çiğnenerek…”

Yazının tamamı için tıklayın

[adrotate banner=”282″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu