“Maçlar nerede oynanacak” sorusuna yine yanıt vermedi!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Ankara’da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Orman, Beşiktaş’ın gelecek sezon maçlarını nerede oynayacağı yönündeki soruya yine net bir yanıt vermedi.

Sheraton Otel’de düzenlenen etkinlikte Orman, “15 ay önce (Şimdi değilse, ne zaman?) sloganıyla yola çıktık. Camianın çok umutsuz olduğu bir dönemde görev aldık. Zor günler geçirdik ama en büyük desteğimiz, siz Beşiktaşlılar oldunuz. Beşiktaş Türkiye’nin en köklü en asil camiası. Bu zor süreçten el birliğiyle çıktık” diye konuştu.

Tüzüğün şartlarını yerine getiren herkesin kulüp yönetimine aday olmasının son derece normal olduğunu belirten Orman “Biz de özellikle yönetim kurulumuzun başarılı çalışmaları dolayısıyla en çok da şu anki arkadaşlarımızın aday olmasından memnunuz. Bundan 5 ay önce kimsenin adaylığa cesaret edemediği günlerde aday olamayanlar, bizim sayemizde aday olmuşlardır. Bu seçim süreci maalesef kamuoyuna çok yanlış bilgilendirildi. Seçim, Beşiktaş’ın menfaati için aday olanların programlarını sunacağı bir platform olacakken, sadece ve sadece engellemeler, olayları yanlış yönlendirmeler süreci oldu. Beşiktaş’ın saygınlığını korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Süreç öyle bir gelişti ki bazı zamanlar sinirlendik ve Beşiktaş’a zarar gelmesin diye sustuk” dedi.

Fikret Orman, İnönü Stadı ile ilgili bütün belgeleri ve izinleri kamuoyuna açıkladıklarını söyledi.

Anıtlar Yüksek Kurulunun almış olduğu kararla stadın ancak mevcut haliyle korunması şartıyla restorasyonuna izin verildiğini bildiren Orman, “Gelir gelmez stadı yapma isteğindeydik. Gelin görün ki hal böyle değildi. Bütün yasal süreci bitirdik. Büyükşehir ve Beşiktaş Belediyelerinden yıkım iznini de aldık. Maalesef Beşiktaş taraftarı yanlış yönlendirilmeye çalışıldı. Stadı yıkacağımızı, seçim sürecinde değil, şubat ayında açıklamıştık” ifadesini kullandı.

Stadı kendileri için değil Beşiktaş için yaptıklarını dile getiren Orman, “Rakiplerimizle aramızda 100 milyona yakın gelir farkı oluşmakta. Bunun kapanması için hızla stadı yapmamız lazım. Bu stadın tapusu 2050 senesine kadar Beşiktaş’tadır. Bu stadı kimse Beşiktaş’tan alamaz” diye konuştu.

2020 Olimpiyatları adaylığı sürecinde 7 Eylül’de açıklanacak karar öncesi İnönü Stadı’nın, ragbi maçlarının oynanacağı yer olarak bildirildiğini ve altında Türkiye Cumhuriyeti’nin imzasının bulunduğunu aktaran Orman, “Stadın nasıl finanse edildiğinin cevabını da bütün Beşiktaşlılar duyacaktır” değerlendirmesini yaptı.

Yeni sezonda maçların nerede oynanacağı yönündeki bir soru üzerine de Orman: “Maçlarımızı nerede oynayacağımız uzun zamandır planlanan bir konu. Tüm girişimler yapıldı, ancak bununla ilgili konuları ay sonunda açıklamayı uygun görüyoruz” yanıtını verdi.

Share.

Leave A Reply