Kemal Kılıçdaroğlu “Aile Sigortası” kaynağını açıkladı

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında birbirinden ilginç açıklamalar yaptı.

Ergenekon davasının birinci kısmında tutuklananların hiçbirini suçlu sayamayacaklarını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu Ergenekon, faili meçhuller ve yargı krizi hakkında ise “Biz faili meçhuller ile ilgili öneri verdik. Buldular mı hayır. Bunları araştırmayın diyorlar. Ondan sonra da diyorlar ki Ergenekon. Gazetecileri ve başka kişileri alıyorlar içeri. Ergun Poyraz’ın kitap yazmaktan başka bir suçu varsa ben gerçekten bilmiyorum. Onların Genelkurmay başkanları yok muydu? Niçin onlara sormuyorsunuz? Yargıya toz kondurmamamız lazım. Bir dava bir yargıçla görülür. Siz davayı yargıcın bakış açısına göre değerlendirirseniz olmaz” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Duran merdivenden indim aşağıya. Bir kameraman arkadaşımız görüntü almaya kalkınca optik algılayıcı görüntü alıyor ve merdiven yürümeye başladı. Olay bu” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, “Van Denizi” polemiğiyle ilgili olarak ise çocukluğunun bu bölgede geçtiğini ifade ederek “Bölge halkı ona deniz der. Yürüyen merdivenle de birleşince artık ona bir şey demek gerekiyordu” dedi.

AKP’nin devleti ele geçirmek için özel bir çalışma içinde olduğunu ileri süren Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay’dan açıklamaların yapılmamasının normal olduğunu vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin sırtını askere dayadığı yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP sırtını askere dayıyor diye bir algı var. Bütün darbeler CHP’nin iktidara yakın olduğu zaman olmuştur. 27 Mayıs dahil. Halkıyla hesaplaşıyoruz biz. Demirel hükümetine verilmiş bir muhtırada sayın Deniz Baykal ve 4 arkadaşı yolda ağlamışlardır” dedi.

CHP’nin oy hedefi…

Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerle ilgili olarak ise “Bütün hedefimiz seçimlerde iktidar olmak. Yüzde 40′lık bir oran. Ulaşamazsak kendimizi tekrar dönüp sorgulayacağız. Lider kalıp kalmayacağıma örgüt karar verir. Yeni bir anlayışı artık Türkiye’ye getirmek gerekir” şeklinde konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu “Aile Sigortası”nın kaynağını açıkladı

Kemal Kılıçdaroğlu, “Aile Sigortası” projesinin kaynağını da açıkladı. Proje için bütçenin yüzde 1.7′sinin yeterli olacağını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, ”Milli Savunma Bakanlığı’nda kısıtlama yapabilirsiniz. Bu bizim siyasi tercihimiz olacaktır. İktidara geldiğimizde biz bütçeyi yoksul halktan yana kullanacağız. Eğer o insan orada açsa, siz askerin eline silah vermişsiniz ne işe yarayacak” dedi.

Televizyonda düelloya davet!

Kemal Kılıçdaroğlu, herhangi bir AKP’linin neden Muharrem İnce ile televizyona çıkmadığı sorarak AKP’nin milletvekillerine televizyona çıkmamaları için kesin talimat verildiğini ileri sürdü.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz