Hürser Tekinoktay Yönetim Kurulu listesini açıklamaya başladı

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş Başkan adayı Hürser Tekinoktay, hafta sonu yapılacak Genel Kurul öncesinde yönetim kurulu listesini açıklamaya başladı. Tekinoktay’ın açıkladığı ilk üç isim: Tamer Mert, Emre Esen ve Engin Bayraktutan…

Tekinoktay’ın açıklaması şöyle;

Kıymetli Beşiktaşlılar ve saygıdeğer basın mensupları;

Geçtiğimiz hafta 1903 sözleşmeleri kapsamında başkan danışmanı olarak tecrübelerinden faydalanacağımızı açıkladığım sayın Temuçin Tüzecan ve sayın Asım Kantoğlu’nun ardından Yönetim Kurulu listemizdeki Beşiktaşlıları da sizlere tanıtmaya başlıyorum.

Finans sektörünün önde gelen isimlerinden sayın Tamer Mert, hukukçu Doç. Dr. sayın Emre Esen ve denizcilik sektöründeki çalışmalarıyla tanınan sayın Engin Bayraktutan, yeni dönemde Beşiktaş’taki değişimde rol alacak arkadaşlarımız olacak.

Genel Kurula kadar Yönetim Kurulumuzda yer alan saygıdeğer isimleri sizlere tanıtmaya devam edeceğim.

Tamer Mert Kimdir?

1965 yılında İstanbul’da doğan Tamer Mert İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

1988 yılında başladığı finans kariyerine bankacılık sektöründe Mali Tahlil ve Krediler bölümlerinde başlangıç yaptı ve bu alanlarda yönetici olarak çalıştı.

Leasing sektörünün ülkemizde kuruluş ve gelişimi sürecinde görev yapan Tamer Mert, tamamı yurt dışına ihraç edilen ilk leasing alacaklarına dayalı menkul kıymetleştirme projesinde proje lideri olarak bulundu.

Mert, Euromoney tarafından düzenlenen seminerlerde ülkemiz adına birçok tebliğler sundu. Ülkemizin Bireysel Emeklilik sistemine ilişkin mevzuat oluşturma, başlangıç ve şirketleşme süreçlerinde, sektörde üst düzey yöneticilik de yapan Tamer Mert, Leasing, Faktoring, Bireysel Emeklilik şirketlerinin yanı sıra inşaat ve tekstil sektöründe hizmet veren şirketlerde Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde yer aldı.

İngilizce bilen, evli ve bir kız çocuğu olan Tamer Mert aynı zamanda İşletme Mühendisleri Mezunları Derneği üyesi ve Ekotek Vakfı kurucu üyesi.

Doç. Dr. Emre Esen kimdir?

1977’de Ayvalık’ta dünyaya gelen yılında Ayvalık’ta dünyaya gelen Emre Esen, 1995 yılında Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nden ve 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 2000 yılında avukatlık stajını tamamlayarak İstanbul Barosu’na kaydoldu. Aynı sene İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk kürsüsünde araştırma görevlisi olarak göreve başlayan Esen, 2002 yılında “Alman Hukukunda İhtarlı Basit Dava Usulü (Mahnverfahren) Çerçevesinde Verilen Kararların Türk Hukukunda Tanınması ve Tenfizi” konulu teziyle yüksek lisans aşamasını ve 2008 yılında “Uluslararası Ticarî Tahkimde Tahkim Anlaşmasının Üçüncü Kişilere Teşmili” konulu teziyle doktora aşamasını tamamlayarak 2010 yılında aynı kürsüde Yardımcı Doçent kadrosuna atanmıştır. 2013 senesinde “Milletlerarası Özel Hukukta Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılması” konulu teziyle Doçent unvanını kazanmıştır. Hâlen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk kürsüsünde doçent olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başta Milletlerarası Özel Hukuk olmak üzere, Vatandaşlık Hukuku, Yabancılar Hukuku ve Milletlerarası Tahkim konularında lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri vermektedir. Bunun yanında; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak dersler vermiştir.

Alanıyla ilgili olarak Türkçe ve İngilizce dillerinde yayımlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunan Esen; Fakülte Kurulu üyeliği ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de yürüttüğü İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hâlen Dekan Yardımcısı olarak da görev yapmaktadır.

2015 yılından beri İstanbul Tahkim Merkezi Danışma Kurulu üyeliğini yürüten Esen, bir dönem TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu hakem listesinde yer alarak Spor Hukuku uyuşmazlıklarının çözümüyle de iştigal etmiştir.

Evlidir ve iki kız çocuğu bulunmaktadır.

Engin Bayraktutan kimdir?

1976 İstanbul doğumlu olan Engin Bayraktutan, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunu.

Liverpool John Moores Üniversitesi’nde Denizcilik üzerine Yüksek Lisans Eğitimi alan Bayraktutan, 2002 yılından itibaren hem armatör, hem de savunma sanayi gemi inşaatı sektöründe faaliyet gösteren denizcilik grubunda CEO olarak görev yapıyor. Ayni zamanda grubun İtalya iştiraki olan şirkette İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Engin Bayraktutan, gemi Kiralama ihtilaflarında bilirkişi.

T.C. Piri Reis Üniversitesi’nin kurucusu olan Türk Deniz Eğitim Vakfı mütevelli üyesi. Büyük Kulüp (Cercle d’Orient) üyesi de olan Bayraktutan evli ve bir erkek çocuğu babası.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz