Haber

Hamaney: George Soros İran’ı herhalde Gürcistan sandı

İran’da dini lider Ayetullah Ali Hamaney’in beklenen Cuma hutbesi reformcu eylemcileri şok etti.

Önceki gün Tahran Üniversitesi’nin içindeki dev camide cuma namazını kendisinin kıldıracağını, namaz öncesinde İran ulusuna hitaben bir konuşma yapacağını duyuran Hamaney, bu konuşmasında sert açıklamalar yaptı.

Ahmedinecad’ı bir kez daha galip ilan eden Hamaney, özetle şunları söyledi;

* Seçim sonuçları kesindir. Sokak eylemleri durmalıdır. Eğer durmazsa bundan sonra dökülecek kandan bu kişileri sokaklara indiren siyasi liderler sorumlu olur.

* Sokak protestoları bazı adayların yasadışı taleplerinin kabulünü sağlamaz. Seçim sonuçları sokaklardan değil oy sandıklarından çıkar. Seçimin yasallığını eleştirmek batının İslam Cumhuriyeti’nin temellerini sarsma girişimidir.

* İran seçimleri kesin bir zafer ortaya koymuştur. Halkın yüzde 85’i oy kullanmıştır. Bu büyük katılım siyonistleri şok etti. Şeytani BBC ve batılı basın organları ülkemizi karıştırmak istiyor. Sokak eylemlerinde yabancı ajanlar görev yapıyor.

George Soros İran’ı herhalde Gürcistan sandı

* İran’ı herhalde Gürcistan zannettiler. Orada siyonist bir Amerikalı (George Soros) 20 milyon dolar harcayarak bir Kadife Devrim yapmış ve iktidarı devirmişti. Bu aptallar İran İslam Cumhuriyeti’ni Gürcistan’la bir tuttu.

Ahmedinecad gülerek dinledi

Hamaney’in konuşmasının en can alıcı yanı İran Cumhurbaşkanı ’ın adını telaffuz ederek “Benim görüşlerim tüm politikacılar içinde en çok Mahmud Ahmedinecad’a yakındır” dediği anlardı. Ahmedinecad bu sözleri tebessümle izledi.

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu