Haluk Karakurt: Tevfik Yamantürk keyfi uygulamalar içinde

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

17 Eylül’de yapılacak olan Beşiktaş Divan Başkanlık Seçimi öncesinde mevcut başkan Tevfik Yamantürk‘ün keyfi uygulamalarını eleştiren Divan Başkanı Adayı Haluk Karakurt, Ağustos ayında yapılması gereken seçimli toplantıyı Covid olaylarını mazeret göstererek Eylül ayına ertelediğini bildiren İstanbul Gençlik ve Spor Müdürlüğüne hitaben yazdığı dilekçeyi paylaştı ve BJK Divan üyelerine seslenerek Yamantürk’ü kınadı.

Haluk Karakurt: “Tevfik Yamantürk’ün bu beyanların hangisi doğru?”

“Divan üyesi arkadaşlarım, Bu beyanların hangisi doğru. Bir BJK Divan başkanı neden buna tevessül eder. Tevfik beyi destekleyen üyelerin dikkatine sunarım”Tevfik Yamanturk Besiktas Divan Dilekce

Haluk Karakurt, Tevfik Yamantürk’ü kınadı

Haluk Karakurt Tevfik Yamantürk’ü keyfi uygulamalar ile ilgili yaptığı açıklamada:

“Hangi kurul başkanı olursa olsun, dokunulmaz olmadıklarını, kurallara uymak zorunda olduklarını, keyfi davranışlara asla izin verilmeyeceğini bilmeleri gerekir.

Son 20 yıl içerisinde, Yasama, yürütme ve yargının bağımsızlığını yitirdiği keyfi uygulamaların adaleti ve iç barışı yok ettiği, yetkilerin aşılarak bir takım yolsuzluk ve usulsüzlük hikâyelerinin yer aldığı kulübümüzde, bu olumsuzluklara dur diyecek Divan Başkanının da bu kervana katılması kabul edilir bir durum değildir.

Sedat Peker’i tahliye eden eski savcı Engin Baltacı kimdir?

Divan Başkanlık seçim tarihi,“17 Eylül olsa ne olur, Ağustos olsa ne olur, niye mesele ediyorsun“ şeklinde serzenişte bulunanlara, neden mesele ettiğimi anlatmak istiyorum.

1- Bu karardan dönün, yaptığınız ihlal bir suçtur, şeklinde, mesaj, telefon, sosyal medya ve noter üzerinden yapılan uyarılarımı dikkate almayan Sayın Tevfik Yamantürk’ün, “ 17 Eylül tarihi ağzımdan çıktı geri almam doğru olmaz” şeklinde şahsıma yaptığı açıklama ise, egosunun Beşiktaş anayasasının önüne geçtiği bir anlayıştır ve asla kabul edilemez.

2- Divan başkanlık seçiminin, Ağustos ayı yerine 17 Eylülde yapma kararının Tüzük ihlali olduğunu geçte olsa anlayan Sayın Yamantürk, Gençlik ve spor bakanlığından, OLUR almak adına, başvuru dilekçesinde, ileri sürdüğü beyanları görünce dehşete düştüm, gerçekle ilgisi olmayan mazeretlerin arkasına sığınmak, BJK Divan başkanına yakışmaz.

3- BJK Divan Başkanı sıfatı ile yalan beyanda bulunması, aldığı keyfi karara kılıf uydurma hareketidir ve Tüzüğümüzün 47.c ve 47.e maddesindeki suç kapsamındadır. Bilmemeleri ayıp, bilerek yapmaları ise çok ayıptır.
BJK, 120 yıllık geçmişi olan kamuya mal olmuş milyonlarca takipçisi olan Kişilerin keyfi uygulamalarına terk edilmeyecek kadar değerli, ülkemizin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Korunması ve geleceğe güvenle taşınması için, ortaya konmuş kurallar manzumesine üyelerinin uymasının sağlanması esastır ve Bu görev BJK divan kuruluna aittir.

Divan Başkanının kural dışı davranış sergilemesi asla kabul edilemez.” dedi

FULYA DAVASI  |  MESUT YILMAZ   |  YAŞAR AŞÇIOĞLU  |  ENGİN BALTACI  | AHMET NUR ÇEBİ | YILDIRIM DEMİRÖREN  |  FİKRET ORMAN

Tevfik Yamantürk’ün BJK Divan Başkanlığını tartışılıyor

 

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: