HaberSpor Haberleri

“Fikret Orman yakınmakla yetinirse suça ortak olur”

affan kececiBeşiktaş’ta muhalefetin etkin isimlerinden Affan Keçeci, başkan Fikret Orman ve yönetimini sert dille eleştirdi. Affan Keçeci, ‘Gerçekten yanlış bir şey yapılmışsa ve siz de sadece yakınmakla yetinirseniz, bu suça ortak olursunuz’ dedi.

Affan Keçeci’nin Ntvspor Radyo’da Bülent Yüksel’in sunduğu “13” programında yaptığı açıklamaların tam metni:

Erkek voleybol şubemizin askıya alınması çok acı

Beşiktaş’ımızın bir şubesinin askıya alınması, dondurulması beni müthiş bir şekilde yaralamıştır; ilk defa böyle bir şeye şahit oluyorum. Beşiktaş’ımızın tüm branşlarda şampiyon olması gerekir ve sporcuların milli takım forması giymeleri hepimizin gönlündedir.

Başkan’ımızın Q7’ye yaptıklarını yadırdadım!

Başkan’ın futbolcusu hakkında devamlı konuşması bana göre de son derece yanlıştır. Yönetim olarak bir futbolcunuzu devamlı olarak takımda bulundurma mecburiyetiniz de yoktur. Birçok futbolcu veya diğer dallardaki sporcular gelirler giderler, bu sadece Beşiktaş’ımıza özgü bir şey değildir, bütün takımlara özgü bir şeydir. Ama bazı futbolcular çok ter dökmüştür, tribünleri ayağa kaldırmıştır ve taraftarlar onun formasını alıp sırtına geçirmiştir. Sevelim veya sevmeyelim, Beşiktaş’ın tarihine geçmiştir o futbolcular. Bu yüzden bir başkanımızın çıkıp bir futbolcuyla ilgili bu tarzda demeç vermesini ben de çok yadırgadım ve yanlış olduğunu düşünüyorum. Başkanımızın Quaresma ile ilgili söyledikleri, en basitinden pazarlama tekniği olarak da yanlış bir davranış. Bir futbolcunuzu gözden çıkardıysanız ve bonservisi de hala sizin elinizdeyse, bunu yapmanız son derece yanlıştır. Ayrıca biliyorsunuz ki FIFA ve UEFA’nın talimatına göre, siz başka bir takımla bonservis üzerinde anlaşsanız dahi futbolcu gitmek istemedikten sonra gitmez. Yetki ve hak futbolcudadır. Quaresma bir sene daha Beşiktaş’ın futbolcusu, doğru mu? Eğer “gitmek istemiyorum” derse ne olacak? Quaresma büyük bir değer ve bu futbolcudan Beşiktaş’ın kasasına büyük bir miktar girmesi düşünülüyor. Evet Quaresma’yı teknik direktör istemeyebilir, gönderilebilir. Ancak bunun pazarlama tekniği bu değildir.

Fikret Orman Demirören ile ilgili işlem yapmazsa ona da hesap vermelidir!

Diğer bir konu da şu ki eski yönetime; bırakmış oldukları borçlardan ötürü devamlı olarak bir serzeniş var. Benim için isim farketmez, Beşiktaş’ı bu kadar borca sokan her kimse, bu başkanınız olur, yöneticiniz olur, yönetim dışında profesyonel bir isim de olabilir… Her kim ise, bu konu hakkında yönetim, hem adli yönden hem de kulübümüzün tüzüğü gereği, profesyonel disiplin yönetmeliğine uygun olarak işlem yapması gerekmektedir. Eğer gerçekten yanlış bir şey yapılmışsa ve siz de sadece yakınmakla yetinirseniz, bu suça ortak olursunuz. Bir vakit gelir, yeni yönetim gelir, o zaman size de sorarlar “siz madem böyle bir yanlışı tespit ettiniz, neden yasal bir işlem yaptırmadınız” diye… Sizin de yasal işlemleri yaptırmakla ilgili sorumluluğunuz vardı, o zaman sizin de hesap vermeniz gerekebilir.

Samet Aybaba kadro kurarken baskılara ve torpillere dikkat etmeli!

Bugün sayın teknik direktörümüz Samet Aybaba ve ekibi tarafından Bekiştaş’ımızda yeni bir uygulamaya geçilmektedir. Gençlerden bir kadro oluşturmak elbette doğrudur ancak tamamı gençlerden olmaz, tamamı eskilerden olmaz, tamamı yıldızlardan da olmaz. Karma olması gerekir ve gençlere en doğru şekilde imkan sağlanması gerekir. Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki, bazı futbolcuların arkasında bazı yöneticiler olabilir. Ancak teknik heyetin buna kesinlikle dikkat etmesi gerekir ve duygularını kenara atıp mantıklarıyla hareket etmeleri gerekir. Aksi taktirde başarı yerine başarısızlıklar gelir. Formayı hak etmiş veya kadroya girecek gençlerin çok iyi tespit edilmesi gerekir. Birtakım baskılar ile, bazı gazetelerin şişirmesi ile gençlerin de kadroya monte edilmemesi gerekir.

Tanıyanlar bilir, reklam etmek için söylemiyorum, Serpil Hamdi Tüzün’ün Beşiktaş’ta görev yaptığı süreçte başarılı olmasının en önemli nedeni nedir biliyor musunuz? Her kim olursa olsun, kendi çocuğu bile olsa hiçbir zaman torpil yapmamıştır. O formayı kim hak etmişse, on yaşındaki çocuk bile dahil olmak üzere, ona vermiştir. Samet hocanın da bu şekilde hareket edeceğini düşünüyorum, öyle yapmak mecburiyetinde. Aksini yaparsa “Allah korusun Beşiktaş’ımızı” diyorum. Samet hocaya güveniyorum, ona imkanlar verilmiştir. Camia ona kucak açmıştır ve Samet hoca da bu şansı değerlendirir diye düşünüyorum, değerlendirmezse kendine de yazık eder.

[adrotate banner=”262″]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu