Fikret Orman baskın seçimle görev süresini uzatmak mı istiyor? “Aday olan varsa gelsin”

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Ağustos ayındaki Divan Kurulu Toplantısında “Olağanüstü genel kurula gidilse dahi 2019’da seçim olacak” diyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 16 Eylül’deki tüzük tadil ve yönetim değişikliği kongresi için “Aday varsa gelsin” diyerek ilk sözlerine tezat nitelikte konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 16 Eylül’de yapılacak olağanüstü genel kurul öncesinde yönetim kurulu listesini divan kuruluna sundu.

BJK TV’ye açıklamalarda bulunan Fikret Orman, “Başka aday var mı bilmiyorum. Aday olan varsa gelsin.Seçim sandığı var. Beşiktaş’ın borcunu şöyle indireceğiz, Fikret Orman yönetemiyor ve biz yöneteceğiz desinler. Konuştuklarının çoğu yalan. Beşiktaşlılar bunu yemez. Yemiyorlar da zaten. Beşiktaş’ta konuşacak projesi olmayanlar, insanların aklına dedikodu sokarak iş yapmaya çalışıyor. Ayıp!” ifadelerini kullandı.

Kongrede sadece 4 madde için tüzük değişikliği önerisi getireceğini dile getiren başkan Orman, “Bu 4 maddenin dışında bir madde gündeme gelmeyecek. Sürpriz olmayacak. Bu 4 maddenin dışında bir madde gündeme koymayacağız” diye konuştu.

Kendisi hakkında ‘Beşiktaş’ı satacak’ şeklindeki eleştirilere tepki gösteren Orman, sözlerini şöyle tamamladı: “Beşiktaş’ı satacak diye dedikodu yapıyorlar. Kişiliksiz insanların gerçeği bildikleri halde yapmış oldukları dedikodular bunlar.”

2019 sözünü tutmayacak mı?

11 Ağustos’ta yapılan Divan Kurulu Toplantısında olağanüstü seçim kararı aldığını açıklayan Fikret Orman’ın bugünkü “Aday olan varsa gelsin” şeklindeki sözleri kafaları karıştırdı.

Divan kurulu toplantısında yapılan baskın seçim eleştirilerine karşı Fikret Orman, 16 Eylül’ü kast ederek “Olağanüstü genel kurula gidilse dahi 2019’da seçim olacak” sözünü vermişti.

Ancak bugünkü adeta meydan okuyan açıklamaları, Fikret Orman’ın Eylül’deki kongreyi gerekçe göstererek 2019 seçimli genel kurulunu iptal edeceği ve baskın seçimle görevini 2 yıl daha uzatacağı şüphelerini uyandırdı.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz