Endonezyalı pop yıldızı Ariel’e 3.5 yıl hapis

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Seks videosu kamuoyuna yansıyan Endonezyalı pop yıldızı “Nazril “Ariel” Irham”, 3.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. /Dünya haberleri

Internet’te yayınlanarak ülkenin bir numaralı sorunu haline gelen Nazril “Ariel” Irham’ın davasında mahkeme kararını verdi. Nazril “Ariel” Irham’ın hayranları göz yaşı dökerken, seks görüntülerinin şarkıcının evinde çekildiği ve ülkenin ünlü isminin bunları kamuoyuna yansıtmak gibi planı olmadığını dile getirdiler. Nazril “Ariel” Irham’ın 3.5 yıl hapis cezasına çarptırıldığı, bunun en az bir yılını hapiste geçireceği ve 25 bin dolar da para cezası ödeyeceği belirtilirken, mahkemenin kararı çeşitli protestolara da neden oldu. Mahkeme kapısında bekleyen yüzlerce aşırı uçtaki, cezanın az olduğu protestoları yaptı.

2008′de kamuoyuna yansıyan görüntüler üzerine görülen dava üzerine 29 yaşındaki şarkıcı, halk ve hükümet üyelerinin muhalefetine karşın anti-porno yasasından hapse giren ilk ünlü isim oldu. Ariel, evinde çektiği görüntülerin çalınarak bilgisi dışında internette yayınlandığını söylerken mahkeme başkanı Singgih Budi Prakoso ünlü şarkıcının bunların internetten yayılmaması için herhangi çabasının olmadığını söyledi.

237 milyon kişilik nüfusuyla dünyanın en kalabalık müslüman nüfusuna sahip laik Endonezya’da büyük çoğunluk modernlik yanlısı olmasına karşın, son yıllarda bazı aşırı kesimlerin sesi daha çok çıkmaya başladı. Ünlü şarkıcı Nazril “Ariel” Irham’ın aynı zamanda manken ve aktris olan Luna Maya ile görüntüleri geçen Haziran ayında internette yayınlanmaya başlanmıştı. Luna Maya, bugünkü mahkemeye Ariel ile birlikte katıldı. Nazril “Ariel” Irham’in ikinci görüntüleri de eski kız arkadaşına aitti. Eski kız arkadaşı da ülkede tanınan bir manken ve televizyon sunucuydu.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: