BeşiktaşBJKFulya DavasıHaberSpor Haberleri

Demirören için ihraç talebi 2 aydır işleme konmamıştı! Divan’da Başkana teslim edildi

bjk 115

Beşiktaş’ta dün yapılan olağanüstü toplantıda Divan Kurulu üyelerinden Hürser Tekinoktay, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in ihracı için 2 ay önce talepte bulunduğunu ancak bunun işleme konmadığını hatırlatarak dilekçesini Başkan Fikret Orman’a elden teslim etti.

Olaylı Fenerbahçe – Beşiktaş maçının kaldığı yerden devam etmesine yönelik TFF kararının ardından olağanüstü toplanan Divan Kurulu’nda eski Beşiktaş Başkanı ve şimdiki TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in siyah beyazlı kulüpten ihraç edilmesi gündeme geldi. Divan Kurulu üyeleri, Demirören’in ihraç edilmesini isterken Hürser Tekinoktay ise yaptığı konuşmada, Fulya Davasında alınan kararları Yargıtay’ın onamasıyla ibrası iptal edilen Yıldırım Demirören’in ihracı için 22 Şubat’ta resmi başvuruyu yaptığını, ancak başvurusunun işleme konulmadığını hatırlattı.

Tekinoktay, Yıldırım Demirören’in UEFA’dan men cezası başta olmak üzere yurt dışında ve yurt içindeki mahkeme kararlarıyla maddi kusurları sabit olduğunu belirterek ihraç talebinde bulunmuştu.

Hürser Tekinoktay, konuşmasının sonunda 2 ay önce kulübe yolladığı ihraç talebi yazısını “Sanırım size ulaşmadı” diyerek Başkan Fikret Orman’a takdim etti.

Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu’nun Euro 2024’ü düzenlemeye aday olduğunu hatırlatan Tekinoktay, geçmişte Beşiktaş’ın UEFA’dan men edilmesine sebep olan Yıldırım Demirören ve yönetiminin şimdi de UEFA kararlarına aykırı hareket ederek 2024 için tüm yatırımların boşa gitmesine neden olabileceğini söyledi.

Tekinoktay TFF’nin UEFA’nın emsal kararlarına aykırı hareket ettiğini ise şu sözlerle açıkladı;

[adrotate banner=”103″]

Dikkati Çekenler

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu