Beşiktaş kongre üyesi Torun: Kulüp borç batağında

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Kongre üyesi Avukat Mustafa Torun, “TTK’nın 376. maddesine göre kulüp ‘Borca batık’ durumdadır ve her geçen gün de daha kötüye gitmektedir” açıklamasında bulundu.

“Giren paraya rağmen borcun 5 kat artması ve bu kadar büyük rakamlara ulaşmasının bir izahatı olmalıdır” diyen avukat Mustafa Torun, “Bu izah yeni stadımızın yapımı değildir. Stadyumun hangi krediler ve satışlarla finanse edildiği herkesin malumudur ve açık bir durumdur. Stat yapımını ajitasyon malzemesi olarak kullanmanın bir anlamı olmadığı gibi, açılış şekli ve maliyeti hayal kırıklığıdır.” şeklinde konuştu.

“Beşiktaş, Demirören’e borçlu değil, alacaklıdır”

“Beşiktaş, Yıldırım Demirören‘e borçlu değil, tam aksine alacaklıdır.” ifadelerini kullanan kongre üyesi avukat Torun, “Loca ve VIP koltukların satılması, sermaye artırımları, hisse satışlarına rağmen ‘Biz stat yaptık. Borcun artması normal, kur farkı da var’ denmesi anlaşılır gibi değildir. Gomez’den gelmesi gereken 3.5 milyon euronun akıbeti meçhul. Yönetimde faal görev yapan bazı isimlere itaf edilen yolsuzluk söylemlerine cevap verilmemesi, ‘üç maymunun’ oynanması manidar” şeklinde konuşarak sorularına cevap istedi.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: