HaberSpor Haberleri

Beklenen acı son: NBA’de lokavt bitiyor

deron williams telekom bp2

NBA’de lokavt sona erdi, Beşiktaş Milangaz şokta! NBA’da 149 gündür devam eden lokavt artık bitme aşamasına geldi. Kulüp sahipleriyle oyuncu temsilcileri sözlü olarak anlaştı. NBA’in 25 Aralık’ta başlaması bekleniyor.

1 Temmuz’da ilan edilen grevin ardından bugün sürpriz bir gelişme yaşandı. NBA Başkanı David Stern, “Tüm bunların sona ereceği ve sezonun 25 Aralık’ta başlayacağı konusunda iyimseriz” derken oyuncu temsilcilerinden Billy Hunter “Olası anlaşmanın tüm tarafları memnun edeceğini umuyoruz” dedi.

Alınan son bilgilere göre 66 karşılaşmanın yer aldığı maç takviminin 25 Aralık’ta başlaması bekleniyor. Ancak kesin anlaşma henüz sağlanmış değil. Anlaşmanın, 29 kulübün en az 15’i, oyuncular sendikası üyelerinin salt çoğunluğu tarafından kabul edilmesi gerekiyor.

Beşiktaş çökecek mi?
NBA’da lokavtın sona ermesi en çok Beşiktaş Milangaz’ı etkileyecek. Dünyanın en ünlü basketbolcularından biri olan Deron Williams’ın üzerine takımı kuran Beşiktaş Milangaz, şok kararın ardından transfer çalışmalarına başladı. Beşiktaş Milangaz’da geçen hafta sakatlanan Semih Erden de 10 gün içinde takımdan ayrılacak. Siyah beyazlılar dün de bir başka NBA yıldızı Lamar Odom ile anlaşmıştı fakat lokavtın sona ermesiyle birlikte bu oyuncunun Beşiktaş macerası başlamadan bitti.

Beko Basketbol Ligi’nde lokavtın etkileyeceği bir başka takım ise Türk Telekom. Türk Telekom bundan sonraki maçlarına Mehmet Okur’dan yoksun çıkacak. Galatasaray Cafe Crown’ın Zaza Pachulia ile anlaşma ihtimali var. Fenerbahçe Ülker’de ise Thabo Sefolosha lokavtın bitmesiyle birlikte Amerika’ya dönecek. NBA yıldızlarından Sasha Vujacic’e tam sezon imza attıran Efes Pilsen’de Ersan İlyasova’nın durumu ise belirsiz.

[adrotate banner=”15″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu