Fulya DavasıHaberSpor Haberleri

“Başkan çok güzel konuşuyor da, söylediğini yapmıyor”

Fikret Orman

Fanatik gazetesi yazarı Nilay Yılmaz, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı eleştiren bir yazı kaleme aldı. Yılmaz’ın “Söz çok, icraat yok!” başlıklı yazısı;

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı Beşiktaş söz konusu olduğunda en sert eleştirenlerden biriyim. Ancak özel hayatına dair tek söz söylemem. Çünkü beni ilgilendirmez. Kimsenin özel hayatı, kimseyi ilgilendirmez. Bir insana özel hayatı üzerinden yüklenmek de çok ayıptır.
Yıldırım Demirören: Hocam Tabata’yı aldım, hayırlı olsun.
Mustafa Denizli: Başkanım ben Tabata’yı istemedim ki.
Eskiden Beşiktaş’ın transferleri yukarıdaki gibi yapılırken, şimdi ince eleyip sık dokuyarak gerçekleştirilen futbolcu transferlerinde Orman’ın payının büyük olduğunu düşünüyorum. Bu konuda hakkını yemem.
Hakkını yemem ama yanlış bulduklarımı da yazmadan edemem. Bilirim, taraftarın çoğu başarıya bakar ancak futbol takımı çok iyi gidiyor diye gördüğüm yanlışları halının altına süpüremem.

Çok duyduk

Geçen gün katıldığı bir programda “Eskiden ‘Beşiktaş’ın malı deniz, yemeyen keriz’di. Ben Beşiktaş’ın malını kimseye ye-dir-mem! Yedirmeyeceğim” diye büyük büyük cümleler kurmuş yine Bay Başkan.
Ancak!
İnternetteki arama motoruna “Fikret Orman, hesap” ya da “Fikret Orman, yedirmem” yazdığınızda farklı farklı tarihlerde verilmiş o kadar çok demeç çıkıyor ki karşınıza:
– Şu anda kulüpte iki farklı denetleme yapılıyor. Birincisi Beşiktaş’ı nasıl devraldığımızı gösterecek. İkincisi ise son 8 yıldır olanların denetlemesi olacak. Ernst&Young ile çalışıyoruz. Her kuruş harcamanın nasıl yapıldığını göreceğiz. Hesap sormayacaksak niye bu kadar denetleme yaptırıyoruz ki. Beşiktaş’ın her şeyle yüzleşmesi gerekiyor. (25 Mayıs 2012)
– Ben kimseye Beşiktaş’ın bir kuruşunu dahi yedirmem. Ben ancak Beşiktaş’ın menfaatleri ile hareket ederim. Bu kim olursa olsun geçerli. Bizim görevimiz budur.
(27 Şubat 2013)
– Merak etmeyin. Bu yönetim kurulu Türkiye’ye gelmiş en yürekli yönetim kuruludur. Kimseden korkmadan, arkadaşlarımızla buradayız. Kime ne hesap sorulacaksa da soracağız. (19 Mart 2013)
– Ben artık yetimin hakkını yedirmem, Beşiktaşlı’nın hakkını yedirmem. (18 Haziran 2013)

Hayal kırıklığı

Başkan çok güzel konuşuyor da, söylediğini yapmıyor.
İlk demeçte bahsi geçen denetleme raporları Fikret Orman’a sunulalı yıllar oldu. Ne rapor açıklandı, ne de raporun gerekleri yerine getirildi.
Rapordan vazgeçtim, Yıldırım Demirören’in 2011-2012 yılını kapsayan Mali Genel Kurul’da BJK Derneği oybirliği, BJK Futbol A.Ş, oy çokluğuyla ibra edilmedi. Genel Kurul dava açıp hesap sorması için Orman’a yetki de verdi, ancak dava açılmadı.
Son olarak kazanılan Fulya Davası’nı temyize götürmek için uğraşan Başkan, dönemin yönetenleri lehine, Beşiktaş aleyhine hareket etmeye çalışıyor.
Fikret Orman göreve gelirken birçok Beşiktaşlı için umuttu. Ancak o, Seba’nın değil, Demirören tarzının devamcısı olmayı tercih etti. Ve maalesef büyük hayal kırıklığı oldu. En azından benim için.

Nilay Yılmaz / Fanatik

[adrotate banner=”103″]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu