8 kişiye 250 kişi saldırdılar! Taraftarlarımız şikayetçi olmadı

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş Kayserispor maçını izledikten sonra memleketlerine dönen Gediz Beşiktaşlılar Derneği üyesi 8 taraftar, Bozüyük”te 250 civarı Bursasporlu futbol teröristinin saldırısına uğradı! Hürser Tekinoktay, darp edilen taraftarlarımızın şikayetçi olmadığını duyurdu.

Gediz Beşiktaşlılar Derneği, uğradıkları saldırıyı Twitter hesaplarından şöyle anlattı;

“Gediz Beşiktaşlılar Derneği’nden Kamuoyuna saygıyla duyurulur..
Değerli Beşiktaşlılar, dün gece Kayserispor Maçı sonrasında eve dönüş yaparken gece 01:00 sıralarında aracımız Bozüyük Köfteci Yusuf mekanında yemek yemek için mola vermiş ve araçtan indiğimiz anda yaklaşık 250 kişilik bir gurubun saldırısına uğradık. Üzerimizde Beşiktaş forması olmasını bahane ederek bizlere saldıran Bursaspor taraftarını cesaretlerinden dolayı tebrik ediyoruz. Yaşanan üzücü olayların sosyal medyaya düşmesi sonrasında tüm sevenlerimize hepimizin iyi olduğunu,kutsal formamızı canımızla dişimizle koruduğumuzu ve gerekeni yapacağımızı açıklama gereği hissettik. Bursaspor taraftarının tümüne mal edilmemesi gereken bu olaylarda, sekiz insana yüzlerce kişi saldırma cesaretini ve hadsizliğini gösterenler, o kadar insanın ve mekanın güvenliğine hiçe sayanların hepsi tek tek tespit edilecek ve gereken yapılacaktır. Bizi merak eden, arayıp ulaşamayan ve geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyor, hepimizin iyi olduğumuzun bilinmesini rica ediyoruz. Bizleri merak eden arayan soran renktaşlarımıza, taraftarlarımıza, dernek başkanlarına, üyelerine herkese teşekkürü borç biliriz… Aslolan hayattır hayat da Beşiktaş!”

Olaydan bir gün sonra Beşiktaş kulübünden açıklama geldi;

“Bozöyük’te bir dinlenme tesisinde, Gediz Beşiktaşlılar Derneğimizin üyeleri Şerafettin Baş ve Halil İbrahim Işık isimli taraftarlarımızın bir grup futbol teröristi tarafından saldırıya uğradığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Üzerlerinde Bursaspor forması olmasına rağmen ne Bursa şehrimizi ne de Bursaspor camiasını temsil etmeyen bu futbol teröristleri maalesef ki Türk futbolunun önündeki en çirkin engeldir.

Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz darp edilen taraftarlarımıza ulaşarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Bursaspor Camiasının da bu olaydan en az bizim kadar üzgün olduğuna yürekten inanıyoruz.

Kulübümüz İçişleri Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunarak başlayan hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacaktır.

Darp edilen taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, futbolun güzelliklerini kirleten bu tür olayların bir daha asla tekrarlanmamasını temenni ederiz.

Saygılarımızla,”

Olayın duyulmasının ardından Bozüyük Emniyet Müdürü Hakkı Güner’e ulaşan Beşiktaş Başkan adayı ve Divan Kurulu Üyesi Hürser Tekinoktay ise şunları aktardı;

“Saldırıya uğrayan iki genç taraftarımız darp raporu olmasına rağmen mert ve delikanlı bir şekilde şikayetçi olmamışlardır.

Ancak Emniyet 6222’den vakayı savcılığına sevk edecektir.

Açılacak kamu davasına, BJK’a adına Sayın Şafak Mahmut beyin müdahil olmasını rica ederiz.

Az önce Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü ile yapmış olduğum görüşmeye istinaden;

Dün akşam saldırıya uğrayan iki taraftarımızın ifadeleri alındıktan sonra taburcu olduklarını, sağlık durumlarında endişe edilecek bir şey olmadığını öğrendim.

Dosyayı takip eden memurumuz, olayı bizzat ilçe emniyet müdürü olan Hakkı Güner müdürümüzün bizzat takip ettiğini ifade etti.

Müdürümüzden bilgilendirme bekliyorum.

Az önce ilçe emniyet müdürümüz Hakkı Güner arayarak olayın detaylarını anlattı.

Ben sadece önemli olan kısımlarını size aktarmak isterim.

Saldırganların detayları görüntü kayıtları Bursa’da bulunuyormuş.

Bu kayıtların detayları Bursa emniyetinden istemiş.

Ancak mevcut amatör çekimlerin dondurulup incelenmesi sonucu saldırganlardan biri tespit edilmiş.

Saldırganın Passolig’i olduğundan ötürü kimlik bilgilerine ulaşılmış.

En önemli iki konu;

1-Saldırıda darp olmasına rağmen darp edilen iki kardeşimizin sağlığında birşey yokmuş.

2- Sayın müdürümüzün uzmanlık alanı olduğundan konunun sadece 5237 ile sınırlı kalmayacağına mutabık kalmamız.

Buna istinaden avukat gönderme ihtiyacımıza gerek olmadığı 6222 Sayılı kanuna göre savcılıktan işlem talebi yapılacağını ve diğer faillerin de en kısa sürede tespit edileceğini tarafıma bildirdi.

Sayın Hakkı Güner Müdürümüze, Bozüyük Emniyetine, Polis memuru sevgili Aladdin kardeşimize ve tüm Polis Teşkilatımıza şükranlarımızı bildiririz.”

Paylaş:

Bir Yorum Yaz