585 Milyon TL’yi 410 Milyona indireceğim diyip 1 Milyar 117 Milyon borca çıkardı! /Özel Haber

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman döneminde Beşiktaşın toplam borcu yapılacak Divan Kurulu öncesinde belli oldu.

Beşiktaşın toplam borcunun adeta dudak uçuklattığı görülürken,15.01.2013 tarihinde Bursa Beşiktaşlılar Derneğinde konuşma yapan Orman,borcu 585 MilyonTL’den 410 Milyon TL’ye indireceğiz demişti.

Konuşmasıyla ters orantılı olarak toplam borçun bugün 585 Milyon TL’nin neredeyse  2 katına tekabül eden meblağların oluşturduğu borç basına 1 milyar 117 milyon 772 bin TL olarak yansıdı.

628 Milyon TL Sponsorluk Geliri Berhava Mı Oldu?

Geçtiğimiz günlerde HaberTürk gazetesinde ”Beşiktaş, sponsorluk anlaşmalarından tam 628 milyon lira” başlığıyla yayınlanan toplam sponsorluk gelirlerinin ne şekilde bu rakama tekabül ettiği,yönetim tarafından nasıl kullanıldığı ve temliklettirilerek ileriye dönük gelirlerin faktoring firmalarına ederinden düşük bedele kırdırılıp kırdırılmadığı ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Toplamda 200 milyon TL olarak açıklanan Vodafone Arena maliyetininde eklenmesiyle borcun 1 milyar 117 milyon 442 bin TL’ye ulaşması zor görünürken,çarçaf çarçaf sponsorluk geliri sözleşmeleri beyan eden Beşiktaş yönetiminin bu borçun nasıl oluştuğu hakkında bir fikri olup olmadığınıysa ilerleyen günler gösterecek.

Fikret Orman : Borcu 585 Milyon TL’den 410 Milyon TL’ye Çekeceğiz

Cihan Haber Ajansının yayınlandığı Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman Bursadaki konuşmasında,yönetim olarak daha işin başında olduklarını belirterek şu sözleri sarfetmişti “Biz yolun başındayız. Bu süreci en kısa sürede geçeceğiz. Bu hepimizin ortak davasıdır. Beşiktaş’ın 585 milyon TL ile aldığımız borcu artık 500’ün altına indi, inşallah sezon sonu geldiğinde artık 410 gibi rakamlara geleceğiz.”

besiktasin-borcu-1milyar-117-milyon-

Her defasında borçun indirileceğini beyan eden Fikret Orman ve kurmaylarının bu borça mahkum ettirilen Beşiktaş’ı 4 yılda 585 Milyon TL’den 1 Milyar 117 milyon 772 bin TL’ye getirmesini ise Beşiktaşlıların takdirine bırakıyoruz.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: