Kategoriler: Spor Haberleri

Sözleşmesini Feshetti! 2.5 Milyon Euro Bonservis Ödenmişti

Beşiktaş’ın İspanyol stoperi Victor Ruiz alacaklarının zamanında ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti.

Son dakika haberine göre Pazartesi günü oynanan Yeni Malatyaspor maçında da forma giyen Victor Ruiz alacaklarını ödenmediğini gerekçe göstererek Beşiktaş ile olan sözleşmesini tek taraflı feshetti.

İspanyol futbolcu kulübe ihtarname göndermiş, ancak ihtarname süresinde ödeme yapılmamıştı.

Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşmesi bulunan Ruiz, sezon başında 2.5 milyon euro bonservis bedeliyle Villarreal’den transfer edilmişti.

Beşiktaş kulübü, gelişme üzerine şu açıklamayı yaptı;

“Geçtiğimiz yaz transfer döneminde İspanya’nın Villarreal takımından Kulübümüze transfer edilen futbolcu Victor Ruiz Torre 30.06.2022 tarihinde bitecek sözleşmesini tek taraflı olarak fesh ettiğini tarafımıza bildirmiştir.

Kulübümüz futbolcu Victor Ruiz Torre’ye pandemi öncesi tüm ödemelerini eksiksiz şekilde yapmasına rağmen, pandemi dönemini kapsayan ödemeler konusunda görüşmeyi kabul etmemiş, lige ara verilen dönemin alacaklarını da herhangi bir görüşmeyi kabul etmeyerek, sezon bitmeden tarafına ödenmesini talep etmiştir.

Futbolcunun tek taraflı şekilde gerçekleştirmiş olduğu fesih spor yargısına taşınacak olup, kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda vakit kaybetmeden girişimlerde bulunulacağını camiamızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Yayınlandığı tarih: 15/07/2020 15:34