Kategoriler: Gündem Haberleri Haber

Arnavutköy yasta. İsmail Ünal, Türkan Saylan’ın evinde

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan’ın vefatının ardından Beşiktaş’ın Arnavutköy semtinde yas hakim.

Sabah saatlerinden itibaren Saylan’ın Arnavutköy’deki evi ziyaretçi akınına uğruyor.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ile Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Saylan’ın evine birlikte gitti.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda buluştuktan sonra Saylan’ın evine giden başkanlar, taziye defterine de Saylan’la ilgili görüşlerini yazdı.

Bu arada, taziye ziyaretine katılamayan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ile Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin’in İstanbul dışında oldukları öğrenildi.

Yayınlandığı tarih: 18/05/2009 11:02

Yorumlar

 • Sizin nereniz Müslüman?

  Sizin nereniz Müslüman sorusunu sorarken siyasal İslamcıları kast ettiğimi belirtmeliyim. Gerçek Müslüman’a, Hıristiyan’a ya da Yahudi’ye asla dil uzatmıyor, aksine tüm hak dinlerine ve samimi duygularla bu dinlere gönül verenleri yaratandan ötürü saygı ve sevgiyle kucaklıyorum.

  Sizin nerenizin Müslüman olduğunu söylemeye terbiyem müsaade etmiyor ancak şu bir gerçek ki sizler bir “Ergenekon” safsatası ile yola çıkarak bu toplumun zor şartlar altında yetiştirdiği insanları çoğu zaman topluca içeriye alıp, tek – tek katlediyorsunuz!

  “İçeride” ne yaptığınızı bilmiyorum, ama sayın Prof. Dr. Türkan Saylan ne ilki nede muhtemelen sonuncusu olacaktır. Mustafa Kemalin evlatlarını yeryüzünden silme azminizin gereğini yerine getirirken unuttuğunuz çok önemli bir “ayrıntı” var. Bu ulus zor şartlar altında “lider” yetiştir ama yetiştirdiği gerçek liderler vazifelerinin ve sorumluluklarının bilicinde hareket ederek öyle tohumlar ekerler ki bu tohumlar her türlü haşerelere, mevsimsel etkenlere karşı bağışıklık kazanmış olarak yeşermeye devam ederler.

  Sayın Prof. Dr. Türkan Saylan’a Allahtan rahmet, “tüm” ulusumuza baş sağlığı dilerim.

  Önder Gürbüz
  http://www.gurbuz.net