Beşiktaş'ı takip et !
Vahim iddialar! “İktidar Beşiktaş yönetimine baskı yapıyor”
30 Nisan, 2018 | 16:17

Beşiktaş’ın maça çıkmama kararının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı arayarak siyah beyazlı kulübün Fenerbahçe maçına çıkması yönünde telkinde bulunduğu iddia edildi.

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili yaptığı ilk açıklamada “Kumpas var” demiş ve “Bu, futbol teröründen öte bir şey. Dikkat ettiyseniz hep kornerlerin orada oldu. Tribünlerdeki terörü birileri organize etti” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu, derbide yaşananlarla ilgili yaptığı toplantıda, maçın kaldığı yerden, seyircisi devam etmesine karar verdi. Federasyon maçın 3 Mayıs’ta oynanmasına hükmetti.

Federasyonun kararının ardından Beşiktaş Yönetim Kurulu maça çıkmama kararı aldı. Kararın ardından ilk konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmuş ve Beşiktaş’ın maça çıkması gerektiğini söylemişti.

Odatv’nin haberine göre ise Spor ve Gençlik Bakanı Osman Aşkın Bak, Beşiktaş’ın başkanı Fikret Orman’ı arayarak, takımın sahaya çıkmasını istedi.

Orman ise bu talebe “karar benim kararım değil camia da böyle istiyor” yanıtını verdi.

Bakan Bak, Orman’ın bu yanıtının ardından “Beyefendi böyle istiyor” karşılığını verdi. Bak, Erdoğan’ın olayların büyümemesi konusunda Beşiktaş’ın adım atmasını istediğini söyledi.

Bakan Osman Bak’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı adres göstermesinin ardından, Fikret Orman, Erdoğan’la görüştü. Erdoğan, Orman’dan maça çıkılmasını istedi ve “Gereğini yap” dedi.

Kulislerde, Erdoğan’ın talebi üzerine Beşiktaş’ın 3 Mayıs’ta oynanacak maça yüksek ihtimalle çıkacağı konuşuluyor.

Beşiktaş Postası Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Devlet Bahçeli, MHP, Osman Aşkın Bak, Recep Tayyip Erdoğan,

Beşiktaş'ı takip edin !

Domain