Beşiktaş'ı takip et !
Murat Hazinedar’dan yüzde 400 zam!
25 Mayıs, 2017 | 17:35

Beşiktaş Belediyesi’nin, Başkan Murat Hazinedar’ın isteğiyle emlak vergisine yüzde 400 zam yapması büyük tepki topladı.

İstanbul, Beşiktaş Belediyesi’nin 2018 yılı için emlak vergisinde aldığı ortalama yüzde 400’lük zam kararı tepki çekti. Beşiktaşlılar, kararın askıya çıkmasının ardından belediyenin aldığı fahiş zam kararına itiraza hazırlanıyor.

OdaTV’nin haberi;

Büyükşehir belediye sınırları içindeki gayrimenkul emlak vergisi makul zamlı olarak alınıyor. Ancak, Beşiktaş Belediyesi’nin 2018 için uygulamak istediği zam oranı dudak uçuklattı.

Emlak vergisi ödemeleri her yıl mayıs ve kasım aylarında yapılıyor. 2017’nin emlak vergilerinin ödendiği bu ayda, Beşiktaş Belediyesi 2018 yılı için çok tartışılacak bir karar aldı.

Beşiktaş Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Murat Hazinedar, muhtarların da yer aldığı komisyonu toplayarak 2018 yılı için emlak vergisi zamlarını belirledi. Komisyon, emlak vergisinde 2018 yılı için ortalama yüzde 400’lük zam kararı aldı.

Odatv’nin edindiği bilgilere, komisyona zam teklifi CHP’li Başkan Murat Hazinedar’dan geldi. Muhtarlar, zammı yüksek bulup itiraz ederken “Vatandaşlar bu paraları ödeyemez” uyarısı geldi.

Kulislerde ise belediyenin kasasında yeterli para olmadığı konuşuluyor. Yine kulislerde konuşulan bilgilere göre; vergiyi ödeyemeyenler için haciz yoluna başvurulup bu hacizler sayesinde bankadan kredi alınacağı ifade ediliyor.

Beşiktaş Postası Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beşiktaş, Beşiktaş Belediyesi, Emlak Vergisi, murat hazinedar,

Beşiktaş'ı takip edin !

Domain