Beşiktaş'ı takip et !
Gedikpaşa’da patlama: 2 ölü
19 Ocak, 2010 | 17:57

Gedikpaşa Patlamaİstanbul’un Gedikpaşa semtinde geçici ruhsatla çalışan ayakkabı atölyesinde imalatta kullanılan fırının patlaması sonucu 2 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı.

Patlamada Mehmet Şerif Olgun (27) ile Mehmet Olgun (16) olay yerinde yaşamını yitirdi.

Gedikpaşa Camii Sokak’ta bulunan Almalılar İşhanı’nın 3’üncü katında bulunan ayakkabı atölyesinde şiddetli bir patlamanın ardından yangın çıktı. Ayakkabıların tabanlarının yapıştırıldıktan sonra kurutulması için kullanıldığı öğrenilen fırının genleşmeye bağlı patladığı belirtildi.

Patlama sonrası acı haberi alır almaz olay yerine gelen Mehmet Şerif Olgun ile Mehmet Olgun’un yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Olay sonrası yetkililere isyan eden ve işyerinin ruhsatsız olduğunu belirten amca İsmail Olgun “Beş katlı bir bina yanıyor. Bir yangın merdiveni bile yok. Çalışmak zorundayız, bizim bu mecburiyetimizi kullanarak iş yeri sahipleri bizi eziyorlar, bu çocuklara yazık değil mi?” dedi. Polis olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatırken iş yeri sahibi Abdurrahman D. gözaltına alındı. Mehmet Şerif Olgun ile Mehmet Olgun’un cesetleri otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Beşiktaş Postası Yorumları
    1 Yorum
  1. ferit - 20 Ocak 2010 | 22:17

    ÖLENLERE ALLAHTAN RAHMET AİLELERİNE ALLAH SABIR VERSİN BURDA SUCLU ABDULRAHMAN D DEYİL SUCLU VARSA ODA DEVLETTİR BİLİYORLAR GİDİKPAŞA DA İMALAT VAR NEDEN KONTROL EDİLMİYOR YADA EDİLEN KONTROLLER NEDEN 3 5 RÜŞVETLE BİTİYOR HÜKÜMET GEREKENİ YAPSIN ÖYLE OLAYLARDA RUHSAT ARANMASIN ????????? RECEP TAYIP ERDOĞANIN DİKKATİNE ÖZ ŞENDE

Yorum Bırakın

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdurrahman D., Almalılar İşhanı, Gedikpaşa, Gedikpaşa Camii Sokak, Gedikpaşa Patlama, İsmail Olgun, Mehmet Olgun, Mehmet Şerif Olgun,

Beşiktaş'ı takip edin !

Domain